Meblowe unikaty Kosmos Project dla Square Drop

Kolekcja Oddity to wynik współpracy marki Square Drop ze studiem Kosmos Project. Powstałe meble łączą nieoczywiste, intrygujące formy z rzeźbiarską tradycją, a wszystko to w charakterystycznej dla marki stylistyce.

W skład kolekcji Kosmos Project wchodzą kabinet, gondola, stolik-etażerka, biurko, kolumna oraz kabinecik. Wykonane z wyłącznie polskich surowców i przy współpracy z lokalnymi rzemieślnikami swoją konstrukcją eksponują rzeźbiarski charakter odwołujący się do historycznych prototypów. Meble wykonano z litego jesionu, są tapicerowane tomaszowską wełną. Wykorzystano również kamień pochodzący ze złóż Gór Świętokrzyskich, a elementy okuć żeliwnych i mosiężnych wykonują miejscowi odlewnicy i ślusarze.

Wszystkie materiały wybrano z myślą o upływającym czasie, sprawiając, że meble pięknie się starzeją i nabierają szlachetności. Każdy egzemplarz jest sygnowany.

Magazyn Design Alive

NR 44 LATO 2023

ZAMAWIAM

NR 44 LATO 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 10 DA HOME 2023

– Kolekcja przełamuje podział na projektowanie dla biura i domu. Odpowiada na potrzeby nowej rzeczywistości – zdradzają projektanci Ewa Bochen i Maciej Jelski. – Nieoczywisty charakter, intrygujące formy sprawiają, że meble będą stanowić świetny akcent w nowoczesnym wnętrzu biurowym. Biurko z dekoracyjną nogą z toczonego kwarcytu może być miejscem do pracy lub konsolą przyścienną. Stoliczki pełnią funkcję przenośnych etażerek-pomocników.

Kolekcja Oddity – meble w dwóch odcieniach

Meble Kosmos Project występują w dwóch wariantach kolorystycznych: ciemnym i jasnym. Czarna wersja jest surowa, z pozostawionym śladem narzędzi. Tajemniczy charakter podkreślają okucia z surowego żeliwa i stali. Dla kontrastu jasne meble są szlifowane w celu uzyskania aksamitnie gładkiej powierzchni. Fronty zdobią eleganckie ryflowania, a żeliwo i stal, zastąpił ciepły w kolorystyce mosiądz.

Kosmos Project

Square Drop – pracownia mebli unikatowych i konserwacji dzieł sztuki prowadzona przez Agnieszkę Śniadewicz- Świcę. Zespół fachowców, wywodzący się z założonej w 1974 roku pracowni konserwacji dzieł sztuki rodziców Agnieszki, stanowi trzon firmy i przeprowadza wymagające projekty konserwatorski. Square Drop współpracuje z antykwariuszami z całej Europy, a odrestaurowane meble trafiają do Kopenhagi, Londynu i Nowego Jorku. Firma realizuje także kreatywne koncepty współczesnych projektantów oraz indywidualne zamówienia. Doświadczenie zdobyte przy konserwacji mebli, znajomość stylów i tradycyjnych technik ebenistycznych gwarantują najwyższą jakość tworzonych mebli. 

Komos Project – studio projektowe tworzone przez Ewę Bochen i Macieja Jelskiego. Projektanci studiowali na warszawskiej ASP i Politecnico di Milano. Doświadczenie zdobywali w renomowanych mediolańskich biurach Alessandro Mendiniego i Denisa Santachiary. W pracy grupy bardzo ważne jest konceptualne podejście do projektowania oraz przełamywanie stereotypowego myślenia o obiekcie. Inspiracją jest współczesna cywilizacja i kierunki jej rozwoju oraz dzika natura jako źródło harmonii i relikt dawnych czasów. Projektanci mają na koncie szereg projektów zarówno komercyjnych, jak i artystycznych, m.in. współpracę z markami Vitra i Paul Smith. W 2019 dla „Design Alive” zrealizowali Dom Idei podczas Warsaw Home.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Kosmiczny Dom Idei

Kosmiczny Dom Idei

Warszawa | 3 października 2019

Warsaw Home wystartowało! Spotkajmy się w kosmicznej aranżacji

Dywany dopasowane do naszej… osobowości w oparciu o test psychologiczny

Future Illusions

Warszawa | 15 marca 2019

Dywany dopasowane do naszej osobowości w oparciu o test.

Mityczny dialog polsko-szwedzki

Irrational Times

Kalmar | 12 listopada 2015

Trwa polsko-szwedzka wystawa współczesnego designu.