Tak śpią Polacy

warszawa | ŁUKASZ POTOCKI

7 września 2014 | Design | Opinie |

– Coraz więcej osób mieszka w miastach, na małych powierzchniach, a życie staje się coraz bardziej stresujące, dlatego bardzo ważne jest stworzenie w domu przestrzeni do odpoczynku – mówi Evelyn Higler, prezes IKEA Retail w Polsce.

Dlatego w tym roku IKEA koncentruje się na urządzeniu miejsca do spania i odpoczynku, ponieważ od tego jak śpimy, zależy to, w jakiej formie i nastroju wstajemy. W najnowszym katalogu i sklepach firmy klienci znajdą m.in. nowe produkty do aranżacji sypialni, w tym bogatą ofertę materacy, oraz mnóstwo inspirujących rozwiązań, które pomogą dobrze zacząć każdy dzień, a do tego nowe, niższe ceny na ponad 300 artykułów z całego asortymentu.

A jak śpią Polacy? Z badań wynika, że przeciętnie około 8 godzin na dobę, jednak połowa Polaków minimum raz w tygodniu sypia krócej niż 6 godzin na dobę. Zaledwie jedna trzecia z nas zauważa, że zła jakość snu może być przyczyną pogorszonego funkcjonowania w ciągu dnia i złego humoru. W Polsce na bezsenność skarży się więcej kobiet niż mężczyzn; za jej główną przyczynę uznaje się przede wszystkim stres, rzadko zwraca się uwagę na wygodę i komfort spania.

Co ciekawe, Polacy lubią się do siebie przytulać – 80 proc. par śpi pod jedną kołdrą. 10 proc. z nas w ogóle nie ścieli łóżka. A najbardziej „leniwi” są ci, którzy śpią na materacu położonym na podłodze – 30 z nich w ogóle nie ścieli łóżka.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: