Szopa na bogato! Poznajcie rodzinny dom architekta

Współzałożyciel CLB Architects, Eric Logan, tworząc swój rodzinny dom w Jackson, w stanie Wyoming, inspirował się formą miejscowych szop do przechowywania siana. Ale tylko inspirował,  bo w środku mamy aż cztery sypialnie i garaż z kolekcją samochodów.

Niezwykły projekt i aranżacja domu

Pochodzący z 1997 roku Logan Pavilion, w ub. roku gruntownie przebudowany, został zaprojektowany z myślą o zmieniających się wraz z upływem czasu potrzebach rodziny architekta. Od charakterystycznych w tej okolicy budynków gospodarczych zapożyczono dwuspadowy dach wsparty na wysokich kolumnach. Materiały pokrywające elewację, takie jak zardzewiała blacha, wybrano z myślą o kolorystycznych dopasowaniu budynku do otaczającej go przestrzeni.

– Z dachem wiąże się ciekawa historia – wspomina Logan. – Pierwotny projekt został odrzucony przez wspólnotę właścicieli okolicznych zabudowań. Kiedy już się z tym pogodziliśmy i zmieniliśmy koncepcję, skład wspólnoty się zmienił a nam udało się otrzymać upragnioną akceptację naszej metalowej wizji.

Budynek ustawiono tak, aby jak najlepiej wykorzystać naturalne oświetlenie oraz móc podziwiać górską panoramę w oddali. Wysunięte krawędzie dachu, oraz otaczająca budynek roślinność, zapewniają schronienie przed słońcem i śniegiem. – Pogoda w tym rejonie jest kapryśna – zauważa architekt. – Czasami szukamy słońca, a innym razem cienia lub schronienia, więc posiadanie wielu zróżnicowanych zadaszeń daje nam więcej możliwości przebywania na zewnątrz.

W 2020 roku, prócz gruntownej renowacji, budynek rozszerzono o nowy taras, dach, garaż oraz pensjonat. Wewnątrz znajdziemy pokój dzienny, kuchnię, cztery sypialnie i trzy łazienki. W wystroju wnętrza przeplatają się czarna stal, drewno oraz polerowany beton. Wszystkie te elementy, połączone z licznymi przeszkleniami oraz klasycznymi meblami, składają się na minimalizm w rustykalnym duchu. Najwięcej uwagi przyciąga jednak garaż, w którym Logan przechowuje swoją kolekcję samochodów, motocykli i płyt winylowych.

CLB Architects – pracownia Erica Logana

Pracownia CLB Architects została założona w 1992 roku przez Erica Logana, Kevina Burke’a i Andy’ego Ankeny. Jak twierdzą architekci, pomimo prawie dwudziestu lat działalności i licznych zmian jakie w tym czasie nastąpiły, pozostali wierni swoim fundamentalnym zasadom. Na ich portfolio składa się zestaw niezwykle zróżnicowanych budynków. Wszystkie jednak łączy harmonijne zespolenie z naturą, jakość światła i nawiązania do lokalnej architektury. Aktualnie pracownia CLB Architects zatrudnia przeszło 40 pracowników i otwiera kolejne filie.

Po ukończeniu studiów na Arizona State University w 1991 roku, Eric Logan rozpoczął praktyki w renomowanym Urban Design Group. Odbył również staż architektoniczny w Blue Sky Studio oraz brał udział w rewitalizacji miasta Denver. Tam zachwycił się renowacją loftów w Lower Downtown. Przez 12 lat zasiadał w Komitecie Przeglądu Projektów Miasta Jackson. Współpracował również z Art Association of Jackson Hole i Jackson Hole Public Art Initiative. Prócz bycia dyrektorem projektowym CLB Architects uczy w lokalnych szkołach oraz wykłada na regionalnych konferencjach projektowych.

Więcej na: www.clbarchitects.com

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Zielono mi!

Zielono mi!

Dilbeek | 2 kwietnia 2024

Niezwykła metamorfoza domu z ubiegłego wieku od Madam Architectuur

Dom z kilku domków

Dom z kilku domków

Poznań | 28 marca 2024

Leśny dom projektu PL.architekci składa się z kilku funkcjonalnych modułów

W harmonii z naturą

W harmonii z naturą

Warszawa | 12 października 2023

Oto dom, który zaprojektowali Oliwer Rasztawicki i Marta Napiórkowska

Ten dom gra w zielone

Ten dom gra w zielone

Konstancin-Jeziorna | 6 października 2023

Daje mnóstwo komfortu! To dom w Konstancinie-Jeziornie projektu BDR Architekci