Sypialnia o zapachu lasu

Najnowsza realizacja pracowni Loft Kolasiński nie skupia się na całym mieszkaniu, lecz na jego sercu – pełnej ciepła sypialni. Sypialnia w drewnie to efekt doskonałej współpracy projektantów i stolarzy.

Na potrzeby realizacji projektanci wykonali dedykowane stoliki, komodę i szafę które uzupełniły umeblowanie składające się również z projektów pracowni. Szezlong i łóżko pochodzą z kolekcji Public Project (2015 rok) zaś lampy to model Brazilian Punk z 2020 roku. Wszystkie meble wykonano z drewna dębowego.

Sam projekt można określić jako doskonałe podsumowanie ostatnich lat współpracy pracowni z trzema lokalnymi rzemieślnikami, wykonującymi meble według jej projektów: Woodeffect, Woodmaker, Zbigniew Dzitkowski Stolarstwo. W tym projekcie udział wzięła również firma Deca, której działalność objęła tkaniny obiciowe i tapicerstwo. 

– Bardzo rzadko zdarza się nam podczas realizacji projektu, wyposażać pomieszczenie wyłącznie w meble Loft Kolasiński, tak jak w tym przypadku. Taka była decyzja inwestorów, którym dziękujemy za zaufanie i cierpliwość – mówi Jacek Kolasiński. – Warto podkreślić, że wytworzenie większości mebli użytych w projekcie było dużym wyzwaniem dla stolarzy, ponieważ projekty były wymagające i skomplikowane w wykonaniu.

Kolekcja Public Project została zaprojektowana przez Loft Kolasiński z zamiłowania do naturalnego drewna i ciekawych detali stolarskich. Wszystkie produkty wykonano z dębu wykończonego olejem. Każdy element kolekcji wytworzono ręcznie, lokalnie w Szczecinie we współpracy ze stolarzami, którzy używają tradycyjnych metod stolarskich.

Loft Kolasiński

Studio zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych i publicznych, a także wzornictwem przemysłowym. Na potrzeby realizowanych aranżacji wnętrz, zespół projektuje i produkuje wysokiej jakości meble drewniane i akcesoria meblowe. Studio specjalizuje się w pozyskiwaniu wyjątkowych mebli, oświetlenia, ceramiki, grafik i dywanów vintage. Przy renowacji mebli szczególną uwagę zwraca na zachowanie oryginalnego charakteru obiektów. Stale poszerza grono współpracujących z nimi specjalistów rzadkich dziedzin, by móc wykonywać unikalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb projekty wnętrz. Niejednokrotnie realizowali zlecenia projektów wnętrz nietypowych nieruchomości, takich jak adaptacje industrialnych budynków, poddaszy i starych domów. Więcej na: www.loftkolasinski.pl   

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Projekt spod strzechy

Projekt spod strzechy

Szczecin | 24 sierpnia 2023

Apartamenty w gospodarstwie agroturystycznym od studia Loft Kolasiński

W imię naturalności

W imię naturalności

Poznań | 28 stycznia 2022

Husska to nowa polska marka tekstyliów domowych o ponadczasowej estetyce