W imię naturalności

Każdy z nas średnio przesypia jedną trzecią życia, więc warto zadbać o jakość tego czasu. Dokładnie z takiego założenia wyszła Karolina Brukarczyk-Roguszka, która poszukując idealnej pościeli do własnej sypialni postanowiła podzielić się ze światem swoim marzeniem o harmonijnej oraz komfortowej przestrzeni do wypoczynku. Tak oto powstała Husska.

Marka łączy komfort użytkowania z ponadczasową estetyką i możliwością tworzenia indywidualnych kompozycji kolorystycznych. Wszystkie projekty wykonane są z naturalnych, certyfikowanych włókien. Zamiast poliestru znajdziemy tu m.in. Tencel, organiczną bawełnę oraz wegański kapok.

– Inspiracją do powstania nazwy Husska było skandynawskie rozważne podejście do tworzenia i szacunek do otaczającego świata – wyjaśnia Karolina Brukarczyk-Roguszka.  – Stąd trzon nazwy stanowi słowo „dom” zaczerpnięte z języka szwedzkiego (hus). Nasze tekstylia mają pomóc tworzyć komfortową i harmonijną przestrzeń domową.

Na ofertę marki obecnie składają się dwie linie – wypełnienia Cocoon oraz dostępna w pięciu odcieniach kolekcja poszewek Core. – Zależało nam, aby ograniczyć się do zaledwie kilku ponadczasowych kolorów, które można ze sobą swobodnie łączyć w zgodzie z własnymi upodobaniami – mówi założycielka marki. 

Husska

Firma działa w Poznaniu, wypełnienia powstają w Słowenii a pościel w północnej Portugalii – w fabryce prowadzonej z pokolenia na pokolenie od ponad 70 lat.

– Portugalia słynie ze wspaniałego rzemiosła i materiałów, ale wybór tego jednego miejsca poprzedzały wielomiesięczne poszukiwania. Zależało mi na znalezieniu fabryki, która będzie w stanie specjalnie dla nas utkać materiał na poszewki – podkreśla Karolina Brukarczyk-Roguszka. – Powstały materiał jest na miejscu barwiony na wybrany kolor, a następnie przekazywany do szycia. Wszystko to w zgodzie z najwyższymi standardami.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Ponadczasowa sypialnia

Ponadczasowa sypialnia

Warszawa | 24 kwietnia 2021

Poznajcie inspirujące wnętrza od polskich projektantów i nie tylko