Ciepłe japandi do wygodnego życia

Skąpane w słońcu mieszkanie na stołecznym Mokotowie zaprojektowały Marta Szczepańska i Paulina Szeroczyńska z pracowni MAP, dla pewnej miłośniczki podróży. Głównym założeniem było stworzenia miejsca, które zapewni wyciszenie, uspokoi zmysły i pozwoli naładować baterie.

– Jednym z największych prezentów w życiu, jakie możemy sobie sprawić i jedną z lepszych inwestycji w siebie jest przestrzeń do mieszkania, która odpowiada potrzebom naszej duszy – mówi Marta Szczepańska.
 
Na ostateczny wygląd mieszkania miała wpływ estetyka stylu japandi, ale również indywidualne preferencje klientki, która jest zwolenniczką ciepła i egzotycznych kolorów. Wybrała więc paletę, która jest żywym wspomnieniem z podróży do Afryki. Bazuje na ciepłych brązach i zieleniach, a jej dopełnieniem są bujne rośliny w doniczkach.
 

Magazyn Design Alive

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

 
Otwarta przestrzeń dzienna, łącząca salon, jadalnię oraz kuchnię z wyspą, została umeblowana dużym stołem, wygodną głęboką kanapą obitą mięsistą tkaniną i stolikiem ze szklanym blatem oraz rzeźbioną drewnianą bazą. Jednolita zabudowa stolarska zastosowana w kuchni, optycznie ją powiększa. W pomieszczeniu wykorzystano naturalne surowce i pamiątkowe przedmioty, a okna przysłonięte lnianymi zasłonami, pozwalają odciąć się od miejskiego zgiełku.
 
Łazienka została zaprojektowana w ciepłym odcieniu mikrocementu, zestawionym z płytkami imitującymi kamień, bejcowanym fornirem dębowym i czarnymi szczotkowanymi bateriami. Elegancko, ale wciąż przytulnie.
 
Z kolei garderoba z ratanowymi frontami jest jednocześnie wejściem do sypialni, w której zastosowano stonowaną kolorystykę i lekkie tkaniny, które wprowadzają do wnętrza spokój i harmonię. Studio MAP zadbało o to, aby każda przestrzeń w mieszkaniu wręcz otulała zmysły.
 
– Zawsze staramy się podchodzić do nowych projektów z otwartym umysłem. Design to dialog między artyzmem a funkcją, koncepcją a realizacją – dodaje Paulina Szeroczyńska.

MAP to warszawska pracownia projektowania wnętrz założona w 2015 roku przez Martę Szczepańską i Paulinę Szeroczyńską, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Projektantki pracując razem przez ponad dekadę w Polsce i Europie, uważnie zgłębiają niuanse procesu tworzenia wnętrz i z odwagą podejmują nowe wyzwania w krajach takich jak Niemcy, Holandia, Francja i Czechy.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dom odporny na wstrząsy

Dom odporny na wstrząsy

Ichinomiya | 12 stycznia 2022

Japońscy architekci w projekcie domu, który przetrwa nawet trzęsienie ziemi