Slim Rust. Beton i rdza, czyli połączenie idealne

Rust, czyli rdzawa kolorystyka betonowych płyt, to łącząca gorące trendy tegoroczna nowość w portfolio polskiej marki Modern Line. Występujące w tym kolorze okładziny ścienne Slim to doskonała alternatywa dla tak popularnej stali kortenowskiej.

Architektoniczne hity ostatnich lat – stal kortenowska i beton – coraz częściej pojawiają się w przestrzeni publicznej i prywatnej jako element dominujący lub wyróżniający detal. Dzieje się tak nie tylko ze względu na specyficzne piękno tych materiałów, ale także z powodów typowo praktycznych – odporność na działanie warunków atmosferycznych i brak konieczności szczególnej pielęgnacji zapewniają długotrwałe zachowanie pierwotnego wyglądu i właściwości elementów z nich wykonanych.

porch with table and bench stone

Beton i rdza to połączenie poniekąd idealne – barwy oscylujące wokół przeróżnych odcieni czerwieni ocieplają surowe oblicze szarego i surowego betonu. I choć do uzyskania efektów powierzchni skorodowanych ciągle stosuje się stal kortenowską, coraz częściej te sam rezultat osiąga się przy pomocy innych materiałów. Ułatwia to wprowadzenie rdzawych elementów do przestrzeni, w których z różnych względów (praktycznych, estetycznych) nie można zastosować stali.

Marka Modern Line od dawna przełamuje stereotypy na temat betonu – dotyczy to także tegorocznej nowości. Rdzawy efekt okładziny Slim uzyskiwany jest nie poprzez barwienie w masie, ale dzięki powlekaniu betonu specjalną warstwą pigmentu. Płyty mogą być stosowane jako okładzina ścienna we wnętrzach i na elewacjach budynków. Unikalność i niepowtarzalność każdej z nich zapewnia technologia ręcznego odlewania, w której powstają.

Dining table

Uzupełnione o nowy kolor rust betonowe płyty Modern Line Slim umożliwiają uzyskanie na ścianach artystycznego efektu korozji, ułatwiają też łączenie w obrębie jednej płaszczyzny najgorętszych trendów – betonu i rdzy.

Więcej o produktach na: www.modernline.info.pl

modernline_designalive - 1

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Nowości Modern Line – Slim porous i trawertyn

Nowości Modern Line

Czyżowice | 3 czerwca 2016

Najnowsze trendy aranżacyjne stawiają na ekologię i powrót do natury.

Modern i eko

Modern i eko

CZYŻOWICE | 13 stycznia 2016

Betonowa kostka lub płyty w wymiarze eko to obecnie trend wciąż rosnący.

Beton w wersji polish

Moc i surowość

CZYŻOWICE | 1 grudnia 2015

Głównymi zaletami betonu architektonicznego są moc i surowość wyglądu.

Concret na zamówienie

Concret

Czyżowice | 11 listopada 2015

Beton architektoniczny daje spore pole do popisu.

Schemat złamany

Schemat złamany

Czyżowice | 9 października 2015

Multi, z kolekcji Modern Line, daje pole do popisu.