Schemat złamany

Czyżowice | TEKST PROMOCYJNY

9 października 2015 | Design | Rzeczy |

Stworzenie produktu nietypowego w dziedzinie betonowych płyt nie jest sprawą prostą. To, do czego wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni, zamyka się zazwyczaj w kręgu form kubicznych – naszymi placami, podjazdami i ogrodami zawładnęły kwadratowe i prostokątne nawierzchnie o różnych formatach. Łamanie schematów w tym zakresie jest trudne, ale okazuje się, że nie niemożliwe.

Nietypowy design betonowych nawierzchni otwiera przed użytkownikami wiele możliwości. Doskonale odzwierciedla to jeden z produktów kolekcji Modern Line. Już sama jego nazwa – Multi – niesie ze sobą cały bagaż znaczeń i wyjaśnia, dlaczego płyta została zaprojektowana w takiej, a nie innej formie.

Na pierwszy rzut oka Multi nie różni się od innych betonowych produktów nawierzchniowych. To prostokątna wielkoformatowa płyta o wymiarach 100×80 cm. O jej wyjątkowości świadczy jednak to, co wpisane jest w ten typowy dla betonowych nawierzchni kształt, a mianowicie trójdzielność. Trzy składowe części płyty sprawiają bowiem wizualną niespodziankę – jej cięcia są uformowane tak, że kształt elementu odbierany jest nie jako prostokąt, ale trapez. A stąd już prosta droga do wielkich możliwości aranżacyjnych.

Multi daje pole do popisu. Po pierwsze tym, że dzięki 6 kolorom i możliwości miksowania ich w obrębie jednego elementu, pozwala na tworzenie przeróżnych wzorów nawierzchni – zarówno prostych, jak i dynamicznych. Po drugie jej konstrukcja umożliwia kreowanie wielu kombinacji, a to nawet w przypadku zastosowania jednego koloru pozwala na uzyskanie niebanalnych efektów. Po trzecie jej wymiary są dopasowane do innych płyt z kolekcji, co pomaga w prostym ich zestawianiu, a co za tym idzie, daje jeszcze więcej możliwości aranżacyjnych. Po czwarte zaś: jej kształt i kolory doskonale komponują się z innymi materiałami (drewnem, metalem, szkłem), a więc staje się świetnym materiałem do tworzenia nowoczesnych nawierzchni. Wielkość elementu (100×80 cm) sprawia, że najlepiej prezentuje się na dużych płaszczyznach.

Nietypowy wymiar betonowych nawierzchni to rozwiązania dla wszystkich, którzy chcą na ziemi czegoś więcej i kreatywniej. Płyta Multi daje takie możliwości w imię zasady, że każdy złamany schemat toruje drogę nieszablonowości i niekonwencjonalności w każdej dziedzinie życia.

Więcej o produktach na: www.modernline.info.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Nowości Modern Line – Slim porous i trawertyn

Nowości Modern Line

Czyżowice | 3 czerwca 2016

Najnowsze trendy aranżacyjne stawiają na ekologię i powrót do natury.

Slim Rust. Beton i rdza, czyli połączenie idealne

Slim Rust

Czyżowice | 6 kwietnia 2016

Tegoroczna nowość w portfolio polskiej marki Modern Line.

Modern i eko

Modern i eko

CZYŻOWICE | 13 stycznia 2016

Betonowa kostka lub płyty w wymiarze eko to obecnie trend wciąż rosnący.

Beton w wersji polish

Moc i surowość

CZYŻOWICE | 1 grudnia 2015

Głównymi zaletami betonu architektonicznego są moc i surowość wyglądu.

Concret na zamówienie

Concret

Czyżowice | 11 listopada 2015

Beton architektoniczny daje spore pole do popisu.