Modern i eko

Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej zwiększa się zapotrzebowanie na przedmioty łączące w sobie nie tylko dobry design i praktyczność, ale także troskę o środowisko naturalne. Coraz częściej zagadnienie to dotyczy także materiałów, które możemy stosować na nawierzchniach. Betonowa kostka lub płyty w wymiarze eko to obecnie trend wciąż rosnący.

Każda nawierzchnia, niezależnie od tego, z czego jest wykonana, to mniejsza lub większa ingerencja w środowisko naturalne. I nie chodzi tu tylko o nacisk. Im szczelniejszy materiał znajduje się na ulicy, chodniku, alejce czy placu, tym trudniej wodzie opadowej wnikać 
w glebę. Odpowiedzią na proekologiczne potrzeby wydają się być materiały pozwalające na stworzenie nawierzchni z jednej strony zwartej, utwardzonej i wytrzymałej, z drugiej zaś doskonale integrujące się z otoczeniem i zapewniające m.in swobodny odpływ deszczówki do gleby.

Znajdująca się w portfolio Modern Line płyta Eco Solid świadczy o tym, że połączenie ekologicznej myśli i nowoczesnego wzornictwa wcale nie musi być skomplikowane. Zaprojektowany w duchu minimalistycznym ekoelement został uzupełniony o specjalne wypustki, które na jednolitej i zwartej nawierzchni betonowej tworzą wolne przestrzenie. Obsadzenie szczelin roślinnością, uzupełnienie ich grysem lub innymi materiałami pozwoli na swobodny przepływ wody do gleby, pomoże także w zintegrowaniu projektu nawierzchni 
z otoczeniem.

W przypadku płyty Eco Solid wart uwagi jest nie tylko jej proekologiczny projekt, ale również inny aspekt – niezwykła prostota, a co za tym idzie, uniwersalizm zastosowania produktu. Płytę można wykorzystać w wielu przestrzeniach zróżnicowanych zarówno pod względem przeznaczenia, jak i stylistyki. A to kolejny argument dla tych, którzy chcieliby wykorzystywać w swoim otoczeniu materiały nowoczesne, wszechstronne i ekologiczne.

Więcej o produktach na: www.modernline.info.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Nowości Modern Line – Slim porous i trawertyn

Nowości Modern Line

Czyżowice | 3 czerwca 2016

Najnowsze trendy aranżacyjne stawiają na ekologię i powrót do natury.

Slim Rust. Beton i rdza, czyli połączenie idealne

Slim Rust

Czyżowice | 6 kwietnia 2016

Tegoroczna nowość w portfolio polskiej marki Modern Line.

Beton w wersji polish

Moc i surowość

CZYŻOWICE | 1 grudnia 2015

Głównymi zaletami betonu architektonicznego są moc i surowość wyglądu.

Concret na zamówienie

Concret

Czyżowice | 11 listopada 2015

Beton architektoniczny daje spore pole do popisu.

Schemat złamany

Schemat złamany

Czyżowice | 9 października 2015

Multi, z kolekcji Modern Line, daje pole do popisu.