Concret na zamówienie

Czyżowice | tekst promocyjny

11 listopada 2015 | Design | Rzeczy |

Beton architektoniczny jak mało który materiał daje spore pole do popisu. Współczesna technologia umożliwia wykorzystywanie go na podłogach i ścianach, we wnętrzach i poza nimi. Ale to nie wszystko – dzięki swojemu charakterowi z betonu można wyczarować przeróżne formy, kształty i faktury. A stąd prosta droga do konkretnych projektów specjalnych.

Wykonane z betonu architektonicznego płyty, ławki, donice a nawet meble pewnie wkroczyły z przestrzeni industrialnych na salony i czują się w nich doskonale. Stale rosnąca popularność i powszechność tego materiału niesie jednak ze sobą pewne konsekwencje – wymagania jego zwolenników zwiększają się. Najbardziej świadomi odrzucają coraz częstsze imitacje i produkty betonopodobne, decydując się na produkty jednostkowe nie tylko pod względem materiału, ale i designu. Producenci, wychodząc naprzeciw tym potrzebom, umożliwiają entuzjastom betonu wykonanie tzw. projektów specjalnych, powstałych zgodnie z indywidualnym projektem. Efekty takiej współpracy są często zaskakujące, o czym przekonuje oferta polskiego producenta Modern Line.

Stopień skomplikowania betonowych produktów wykonanych na indywidulane zlecenie jest różny. Obok tak prostych brył, jak ławy czy elementy kubiczne w portfolio projektów specjalnych producenta znajdują się grille, kominki, ażurowe płyty lub nietypowe struktury. Jak zapewnia twórca marki, jego technologia, oparta w dużej mierze o produkty cienkościenne, pozwala na realizacje niemal każdego pomysłu.

Niewątpliwie właściwości betonu przekładają się na jego uniwersalność, a jego moc na zdolności adaptacyjne – wytrzymałość materiału i odporność na warunki atmosferyczne pozwala na zastosowanie betonowych produktów we wnętrzach i na zewnątrz, w przestrzeniach prywatnych i publicznych. To wszystko sprawia, że ogrody, tarasy, mieszkania, biurowce czy parki coraz częściej zapełniają się elementami betonowymi o nietypowym – zaprojektowanym wg indywidualnych potrzeb designie.

Więcej o produktach na: www.modernline.info.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Nowości Modern Line – Slim porous i trawertyn

Nowości Modern Line

Czyżowice | 3 czerwca 2016

Najnowsze trendy aranżacyjne stawiają na ekologię i powrót do natury.

Slim Rust. Beton i rdza, czyli połączenie idealne

Slim Rust

Czyżowice | 6 kwietnia 2016

Tegoroczna nowość w portfolio polskiej marki Modern Line.

Modern i eko

Modern i eko

CZYŻOWICE | 13 stycznia 2016

Betonowa kostka lub płyty w wymiarze eko to obecnie trend wciąż rosnący.

Beton w wersji polish

Moc i surowość

CZYŻOWICE | 1 grudnia 2015

Głównymi zaletami betonu architektonicznego są moc i surowość wyglądu.

Schemat złamany

Schemat złamany

Czyżowice | 9 października 2015

Multi, z kolekcji Modern Line, daje pole do popisu.