Szyk i elegancja!

Silestone Le Chic to najnowsza kolekcja wielkoformatowych okładzin marki Cosentino. Zaprezentowano ją podczas otwarcia nowego Centrum Cosentino Poznań. Odwiedził je także Tomasz Pągowski ze specjalnie przygotowana na tę okazję instalacją „Przemysł a natura”.

Ogromne drzwi otworzyły się i setki gości zaczęły przenikać do środka nowego Centrum Cosentino Poznań. Szli niemal w mroku. Przez ogromną otchłań potężnej hali kierowali swe kroki w stronę jedynego widocznego światła. To właśnie jaśniała multimedialna praca Tomasza Pągowskiego.

– Wraz z naszym zespołem stworzyliśmy coś, z czego jesteśmy ogromnie dumni, a skala przedsięwzięcia zrobiła na przybyłych licznie gościach na tyle duże wrażenie, że nie nadążałem udostępniać relacji na Instagramie – mówi Tomasz Pągowski znany głównie z przeprojektowywania wnętrz polskich domów.

Podobno lepszego show nie było na żadnym z otwarć pozostałych 125 wielkoformatowych centrów Cosentino na całym świecie. Pokaz faktycznie robił wrażenie nie tylko efektowną formą, ale i treścią nawiązując do wszystkiego tego, co daje nam Ziemia i natura.

Magazyn Design Alive

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Po Pągowskim rolę gospodyni wieczoru przejęła Ewa Trzcionka, ekoetyczka i wykładowca SWPS i School of Form, która gładko i sprawnie przemknęła przez ceremonię otwarcia Centrum, by móc wreszcie przejść do wyczekiwanej premierowej prezentacji kolekcji Silestone Le Chic marki Cosentino.

Zamiarem designerów marki było stworzenie kolekcji, która na nowo zdefiniuje ponadczasową klasykę. Żyłowane powierzchnie oraz sześć dostępnych dekorów ma zabrać projektowane przy użyciu nowych okładzin wnętrza w czasy świetności wiktoriańskich, oraz paryskich kamienic.

– Odcienie charakteryzują się wyrazistymi żyłkami z metalicznymi akcentami. Wyróżniają się na neutralnym tle kremu, głębokiego błękitu i czerni, tworząc w efekcie projekty wnętrz pełne głębi. Poszczególne wzory stanowią elegancką i wyrafinowaną propozycję, nawiązującą do świata mody i designu – informuje Cosentino.

Jak się dowiedzieliśmy skomplikowane wzory udało się osiągnąć dzięki nowemu systemowi formowania płyt stworzonych z małych cząsteczek i minerałów, które stworzyły te ciekawe tekstury. Silestone Le Chic to także z pewnością jedna z najbardziej ekologicznych kolekcji. Okładziny produkowane są przy użyciu 99 proc. ponownie wykorzystanej wody i przy wykorzystaniu jedynie energii odnawialnej. Az 20 proc. niezbędnego surowca pochodzi z recyklingu.

Do jakich projektów można użyć płyt Silestone Le Chic?

Zdaniem projektantów Cosentino płyty świetnie sprawdzają się jako blaty kuchenne i łazienkowe, okładziny ścian czy lady barowe. Niebawem spotkamy je pewnie też pod postacią stołów jadalnianych czy nawet posadzek i schodów.

W zasadzie obecność okładzin będzie mile widziana w każdym wnętrzu. Ma zabierać przebywające w nim osoby do świata nieco minionej już prawdziwej paryskiej elegancji. Tę postanowiono przywołać właśnie teraz – w trzeciej dekadzie XXI wieku.

Kwarcowe płyty Silestone cechują się odpornością na wodę, zadrapania, plamy i bakterie. Doskonale radzą sobie w kontakcie z żywnością, ławo też się czyszczą, zapewniając ich użytkownikom długą trwałość, stabilny kolor i żywotność. Kolekcja Le Chic składa się z sześciu wzorów: Parisien Bleu, Eclectic Pearl, Versailles Ivory, Victorian Silver, Bohemian Flame i Romantic Ash.

Cosentino Center Poznań

Nowe Cosentino Center Poznań mieści się w Dąbrówce. W otwarciu 14 września 2023 roku udział wzięło ponad 200 zaproszonych gości – w tym przedstawicieli wielkopolskich biur projektowych, producentów mebli i właścicielzakładów kamieniarskich, a także partnerów, przyjaciół i pracowników Cosentino Polska.

Na czele poznańskiego Centrum stoi Andrzej Włodarczyk, pełniący funkcję dyrektora generalnego. – Nowe Centrum w Poznaniu prezentuje bogate portfolio naszej firmy, zapewniając zwiększone możliwości sprzedaży i dystrybucji na tym obszarze. Ponieważ obecność Cosentino w Polsce stale rośnie,  wiedzieliśmy, że to idealny moment na utworzenie bazy w ważnym dla nas regionie Wielkopolski – mówił Andrzej Włodarczyk.

2023 r. jest dla hiszpańskiej firmy rokiem rozwoju, polegającym na rozbudowie sieci centrów nie tylko na całym świecie, ale także w Polsce. Centra Cosentino łączą w sobie funkcje magazynu, sieci sprzedaży i salonu produktowego, w którym klienci mogą osobiście zapoznać się z materiałami Cosentino i uzyskać spersonalizowane wsparcie.

– Cosentino widzi duży potencjał w tym regionie. Jesteśmy obecni w Polsce od kilku lat i osiągamy ciągły rozwój, od pierwszego otwarcia w Parzniewie, pod Warszawą, do utworzenia Cosentino Katowice w Mysłowicach, a obecnie inauguracji Centrum w Dąbrówce pod Poznaniem. Nasze zaangażowanie w nadchodzących latach wzrośnie jeszcze bardziej, dzięki planom ekspansji na Pomorzu i stworzeniu Cosentino City w Warszawie, co zaspokoi rosnący popyt na nasze powierzchnie – powiedział podczas otwarcia Pedro Parra Uribe, wiceprezydent ds. sprzedaży Cosentino.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Chata z piernika

Chata z piernika

Szczawno-Zdrój | 20 czerwca 2023

Odwiedzamy oryginalny dom Jagny Niedzielskiej, propagatorki idei Zero Waste