Rozgwiazdy braci Campana

Powstałe w 2004 roku A Lot of Concept Store początkowo zajmowała się dystrybucją najlepszego brazylijskiego wzornictwa oraz promował rodzimych twórców. Z czasem, jej założyciel, Pedro Franco powołał do życia markę A Lot of Brasil. Obecna na rynku od trzech lat firma ewoluowała, wykorzystując alternatywne materiały i nowoczesną technologię zaczerpniętą wprost z przemysłu samochodowego czy lotniczego.

Marka A Lot of Brasil co roku zaprasza do współpracy światowych projektantów, mając już na swoim koncie kooperację z takimi tuzami jak: Alessandro Mendini, Philippe Starck i Nika Zupanc. Najnowszą kolekcję Estrela stworzyli bracia Humberto i Fernando Campana.

Campana w swojej stylistyce odwołują się często do brazylijskiego dziedzictwa – multikolorowości, prostoty, mieszankach czy po prostu twórczego chaosu. Ich intrygujące obiekty to zarówno kunszt masowej produkcji, jak i limitowane, wręcz unikatowe, edycje. Stworzona dla A Lot of Brasil kolekcja czerpie z natury. Metalowe meble odwołują się swym kształtem do stworzeń morskich z rodziny Clypeasteroida. Seria Estrela pokazuje precyzję wykonania – idealne wzory uzyskano poprzez laserowe cięcia, a następnie spawanie elementów ze sobą. Do wyboru różne rozmiary. Kolekcja składa się z: fotela, krzesła, stołu i ławki.

Więcej na: www.alotofbrasil.com, www.campanas.com.br

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Zmarł maestro designu. Alessandro Mendini (1931-2019)

Maestro del design

Mediolan | 19 lutego 2019

Alessandro Mendini (16 sierpnia 1931 - 18 lutego 2019).