Villa W. w Saint-Tropez oczami Philippe Starck’a

Francuski architekt i projektant Philippe Starck podjął się renowacji Villi W. w Saint-Tropez używając ciepłych tonów i odniesień do XX-wiecznego designu. Wnętrza willi to siedziba butikowego hotelu. 

Stworzony jako młodsza siostra istniejącego hotelu Lily of the Valley, zaprojektowanego przez Starcka, który znajduje się w pobliżu, Villa W. kładzie nacisk na fitness i wellness.

– Wszyscy marzyliśmy o romantycznym schronieniu nad morzem w Saint-Tropez – powiedział Philippe Starck. – teraz wizja stała się rzeczywistością. 

Magazyn Design Alive

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Willa o powierzchni 1559 metrów kwadratowych, położona na południowo-zachodnim krańcu półwyspu Riwiery Francuskiej, została zaprojektowana jako miejsce, w którym goście mogą zarówno odpocząć, jak i popracować nad kondycją i zdrowiem.

Rozłożony na dwóch piętrach butikowy hotel oferuje trzy pokoje dwuosobowe i może pomieścić do sześciu osób jednocześnie. Każda sypialnia ma własny taras z widokiem na otaczającą bujną roślinność i Morze Śródziemne.

Podczas procesu renowacji Starck postanowił podkreślić oryginalne cechy architektoniczne willi zbudowanej w latach 60. XX wieku przez miejscowego architekta Jeana Nielly’ego.

Saint-Tropez_designalive

Wykonana z ogromnych tafli szkła, betonu i stali willa miała w pierwotnym zamyśle niezrównane widoki na otoczenie. Chcąc to uczcić, Starck skupił się na zwróceniu uwagi na długość willi, dodając altanki wykonane z drewna kasztanowego wzdłuż długiej szklanej fasady skierowanej na południe.

Duże francuskie drzwi osadzone w aluminiowych ramach zapewniają mnóstwo naturalnego światła i łączą wnętrza z otoczeniem zewnętrznym, a zadaszony taras, który biegnie wzdłuż krawędzi budynku, posiada 17-metrowy basen.

Wewnątrz Starck czerpał ze stylu z połowy XX stulecia, inspirowany domem Charlesa i Raya Eamesów w dzielnicy Pacific Palisades w Los Angeles. 

Goście wchodzą przez główny hol i recepcję, gdzie znajdują się sofy z brązowej skóry, drewniane ozdoby i rdzawe dywaniki.

Po jednej stronie holu znajduje się taras z rattanowymi siedziskami, a bar z tyłu lokalu serwuje nie inaczej a dania kuchni śródziemnomorskiej. 

Dodatkowe akcenty ciepła zapewniają drewniane podłogi i miękkie meble.

Saint-Tropez_designalive

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dom Idei „Design Alive” wraca do Gdyni

Wracamy!

Gdynia | 10 marca 2019

Dom Idei „Design Alive” podczas Gdynia Design Days (6-14 lipca).