Mieszkanie na Starej Ochocie pełne perełek vintage

W kamienicy z 1937 roku, na warszawskiej  Starej Ochocie, pracownia Loft Kolasiński zmierzyła się z projektem wnętrza, w którym wszystkie główne ściany są na planie łuku.

Wnętrze 91-metrowego mieszkania przy ulicy Filtrowej wymagało najpierw gruntownej przebudowy. Likwidacja jednego z pokoi pozwoliła na otwarcie strefy dziennej łączącej teraz kuchnię z jadalnią, salon i część biurową. W zakresie wystroju właścicielom zależało na swobodnym nawiązaniu do historycznej tożsamości budynku. W tej kwestii niezwykle pomocne okazały się wcześniejsze doświadczenia projektantów, dla których była to już druga realizacja przy tej ulicy i piąta, jaką wykonywali w tej dzielnicy.

Wnętrze wyposażono w meble i akcesoria zaprojektowane między innymi przez marki takie jak Finn Juhl i Sami Kallio oraz projekty vintage Josefa Hurka. Wiele elementów zostało również wykonanych na zamówienie przez samą pracownię. Specjalnie na potrzeby tej realizacji powstała limitowana edycja lampy z kolekcji Brazilian Punk w rozmiarze XL. Dla właścicieli wyjątkową wartość mają również pochodzące z lat 60. fotele, które poddano specjalistycznej renowacji. Do dekoracji wykorzystano m.in. fotografię Helmuta Newtona.

Loft Kolasiński

Loft Kolasiński

Studio Loft Kolasiński zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych i publicznych, a także wzornictwem przemysłowym. Na potrzeby realizowanych aranżacji wnętrz, zespół projektuje i produkuje wysokiej jakości meble drewniane i akcesoria meblowe. Studio specjalizuje się w pozyskiwaniu wyjątkowych mebli, oświetlenia, ceramiki, grafik i dywanów vintage. Przy renowacji mebli szczególną uwagę zwraca na zachowanie oryginalnego charakteru obiektów.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Proste formy

Proste formy

Warszawa | 23 listopada 2022

Naturalne, ponadczasowe materiały i szczypta wabi sabi na Żoliborzu