Renesans Bolesławca

Renesans to najnowsza kolekcja ceramiki Manufaktury w Bolesławcu zaprojektowana przez rezydującą na stałe w Mediolanie Dorotę Koziarę.

Manufaktura w Bolesławcu produkuje ceramikę według najstarszych receptur i sposobów nanoszenia dekoracji w Polsce – zdobienie wypalonych naczyń glinianych odbywa się za pomocą stempla. Idea kolekcji Renesans opiera się harmonijnym połączeniu różnorodności wzorów.

koziara_boleslawiec_designalive - 19

– Współczesny design w Polsce jest najczęściej czymś zupełnie oderwanym od tradycji. Dzieje się tak dlatego że jesteśmy na etapie poszukiwań. Manufaktura w Bolesławcu jest jednym z nielicznych polskich producentów, który wywodzi się z obszaru na którym tradycja została zachowana, a jednocześnie jest firmą, która nie chce opierać się tylko na niej i dynamicznie inwestuje w rozwój poprzez współczesny design – opowiada Dorota Koziara. – Właściciel firmy, Paweł Zwierz, zaprosił mnie do współpracy, gdy sprowadziłam do Wrocławia wystawę słynnego włoskiego projektanta z którym przepracowałam wiele lat – Alessandro Mendiniego. Bardzo chętnie przyjęłam tę propozycję również dlatego, że sama pochodzę z regionu Dolnego Śląska w którym mieści się Manufaktura w Bolesławcu i od lat jestem zafascynowana ich produktami.

koziara_boleslawiec_designalive - 20

Idea kolekcji Renesans opiera się harmonijnym połączeniu różnorodności wzorów. – To studium dekoracji, które nanosimy na szlachetne ceramiki Manufaktury w Bolesławcu proponując odejście od minimalizmu i ocieplenie naszych wnętrz czy stołów poprzez bogatą we wzory kolekcję. Każdy z członków rodziny może wybrać wzór, który najbardziej mu odpowiada, a mimo to kolekcja nadal będzie tworzyć harmonijną całość – dodaje Dorota Koziara. Nad kolekcją pracowalli też jej dwaj współpracownicy – Joanne Mazurek i Francesco Ippoliti.

Więcej na: www.dorotakoziara.com, www.polish-pottery.com.pl

koziara_boleslawiec_designalive - 22

koziara_boleslawiec_designalive - 18

koziara_boleslawiec_designalive - 12

koziara_boleslawiec_designalive - 14

koziara_boleslawiec_designalive - 16

koziara_boleslawiec_designalive - 8

koziara_boleslawiec_designalive - 6

koziara_boleslawiec_designalive - 4

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Owoce imaginacji

Owoce imaginacji

Paryż | 11 maja 2022

Japońska ceramiczka inspiracje czerpie z natury. Efekty zachwycają!