Masovia. Nowa kolekcja Doroty Koziary dla Tubądzina

Grupa Tubądzin oraz Dorota Koziara zaprezentowali najnowsze efekty współpracy. Kolekcja Masovia jest współczesną interpretacją polskiej tradycji i kultury Mazowsza.

– Nasza tradycja ludowa jest dla mnie niekończącym się źródłem inspiracji. To systemy znaków, kolorów, wzorów, dźwięków, które interpretuję współcześnie, wyciągając z nich tak naprawdę najważniejsze dla mnie cechy – mówi Koziara.

Kolekcja wyróżnia się gamą nasyconych kolorów: od granatów, poprzez odcienie zieleni, turkus, aż po głębokie burgundy i słoneczne odcienie złamanej żółci. To efekt licznych podróży i badań projektantki.

– W przeszłości byliśmy bardzo kolorowi. Śmiałe połączenia kolorystyczne na elewacjach, we wnętrzach czy chociażby na tkaninach oraz intensywność kolorystyki są zaskakujące – podkreśla. – Projekty odnoszące się do zwyczajów i kultury danego kraju czy regionu są gwarancją stworzenia produktów osadzonych w DNA miejsca, z którego pochodzą. Jednocześnie stają się oryginalną nowością, bogactwem wynoszonym na arenę międzynarodową

Masovia

Premiera kolekcji Masovia odbyła się w Zachęcie, Narodowej Galerii Sztuki, gdzie Grupa Tubądzin zainaugurowała w ubiegłym roku projekt Tubądzin Meets Art.

– Ta kolekcja jest pełna głębokich, wyrazistych odcieni. Chcemy wprowadzić kolor do wnętrz. Aby inspirował i zachęcał do działania. To propozycja dla osób, które chcą przełamać utarte schematy i wyeksponować swoją osobowość – opowiada Amadeusz Kowalski, wiceprezes Grupy Tubądzin.

Masovia oferuje szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych, umożliwiając tworzenie przestrzeni nasyconych barwą lub dekoracyjnych kompozycji. Wysokiej jakości szkliwa nadają kolorom głębi, a delikatna struktura na powierzchni płytek intrygująco rozprasza światło.

Płytki z kolekcji Masovia dostępne są w formacie 8 cm x 30 cm i w 11 kolorach, co pozwala na dużą elastyczność w projektowaniu wnętrz.

Dorota Koziara

Designerka, artystka, architektka wnętrz, dyrektorka artystyczna, kuratorka wystaw. Studiowała w Polsce i we Włoszech. Przez 10 lat współpracowała z Alessandrem Mendinim i Atelier Mendini w Mediolanie. Od 2005 roku główną siedzibą jej studia jest Mediolan. W swoim dorobku ma m.in. projekty wnętrz dla firm przodujących w dziedzinie designu, takich jak Alessi, Swatch, a także wnętrz Byblos Art Hotel Villa Amista. Projektuje również dla takich firm jak Venini, Fiorucci, Hermès, Luxo, Abet Laminati, Swarovski, Bisazza, Fiat, Redd’s, Cosimo Martinelli, Comforty, DuPont, Noti, Slamp, Kauffman, Ardcodife Louvre, Cosi Tabellini, Tubądzin, Krono, Almi Decor, Tatuum, Lena Lighting, Christian Dior i wiele innych.

Jej prace były prezentowane na licznych wystawach w Polsce i za granicą, m.in. w Mediolanie, Londynie, Paryżu, Nowym Jorku, Berlinie, Tokio, Zurychu. Została laureatką międzynarodowego konkursu rzeźbiarskiego „Third Millenium” we Włoszech za instalację „12 Angeli” w Toskanii.

Grupa Tubądzin

Jeden z najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 275 cm.  Wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane za pomocą najnowocześniejszych światowych technologii są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. Marka zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Zawsze miałam misję

Zawsze miałam misję

Mediolan | 17 stycznia 2024

Projektantka Dorota Koziara to prawdziwa osobowość polskiego designu

Tubądzin Meets Art

Tubądzin Meets Art

Warszawa | 7 listopada 2023

Kiedy design spotyka się ze sztuką. Wyjątkowa celebracja 40 lat marki Tubądzin