Red Doty teraz Polska

W dniach  2-15 czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w ramach drugiej Powszechnej Wystawy Krajowej „Konkurencyjna Polska 1989-2014” pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego zostanie zaprezentowana wystawa „Polskie Red Doty”.

Ekspozycja zorganizowana z inicjatywy Urzędu Patentowego RP obejmuje prace polskich projektantów, docenione i wyróżnione prestiżową, międzynarodową nagrodą Red Dot Design Award. Projektantami wystawy są Marta Niemywska i Dawid Grynasz.

Konkurs Red Dot Design Award organizowany jest od roku 1955 przez jedną  z najstarszych i uznanych w świecie instytucji designu – niemieckie Design Zentrum Nordrhrein Westfalen z siedzibą w Essen. Przyznane wyróżnienia wpływają znacząco na wzrost wartości marek oraz światową rozpoznawalność nagrodzonych, innowacyjnych produktów i rozwiązań, a w efekcie także na zwiększenie ich sprzedaży.

Polacy znajdują się w gronie laureatów od 2008 roku i do obecnej chwili zdobyli łącznie 37 nagród i wyróżnień. Wystawa „Polskie Red Doty” promuje wszystkie uhonorowane nagrodą polskie produkty. Projekty te łączą w sobie estetyczny wzór z najwyższą jakością i funkcjonalnością, a design jest dla ich twórców ważnym narzędziem strategicznym otwierającym drogę do biznesowego sukcesu. Wystawa ma być zachętą dla kolejnych przedsiębiorców do inwestycji w design i tworzenia strategii rozwoju opartych na dobrym projektowaniu.

Otwarcie wystawy odbędzie się 2 czerwca o godz. 13.00 w Pawilonie 1 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (ul. Głogowska 14, Poznań).

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: