Osiem Red Dotów dla Polski!

Osiem produktów z Polski otrzymało w tym roku jedną z najważniejszych nagród w świecie designu, Red Dot Award. Do konkursu zgłoszono łącznie 6500 produktów z 60 krajów. Nagrodę otrzymało łącznie 1720, ale wyróżnienie Best of the Best – 76. W zaszczytnym gronie tych najlepszych znalazła się polska firma Acustio i jej panele akustyczne Silentum.

– Połączenie piękna z doskonałymi właściwościami akustycznymi to nasza obsesja. Każde z naszych rozwiązań i każda nasza kolekcja powstały z myślą o tym, by stać się nie tylko funkcjonalnym elementem biura, ale i zarazem jego ozdobą. Red Dot: Best of the Best potwierdza to, co mówią nam najlepsze biura projektowe, jak i sami pracownicy. Acustio to światowa ekstraklasa, jeśli chodzi o design oraz jakość – podkreśla Mateusz Gaczkowski, założyciel Acustio, jak i jeden z projektantów nagrodzonej kolekcji.

Serię Oval autorstwa Grynasz Studio, która powstała dla polskiej marki Devo, wyróżnia charakterystyczny motyw przewodni miękkiej naturalnej formy drewna zestawionej z geometrycznymi bryłami i mocnym rysunkiem elementów z metalu. Projekt został wyróżniony nie tylko Red Dot 2020, ale również nagrodami w konkursie Dobry Wzór 2019 organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego i Must Have 2019 Łódź Design Festivalu. Meble łazienkowe Oval wyróżnia charakterystyczna dla projektantów, minimalistyczna forma. To dobrze wyważona mieszanka stylu skandynawskiego i loftowego, przykuwająca uwagę subtelnymi opływowymi kształtami. Zastosowano tu naturalne materiały: olejowane drewno oraz malowaną proszkowo stal, dzięki czemu rodzina mebli zyskała ponadczasowy charakter. To propozycja dla ceniących jakość wykonania i niebanalne połączenia. Na funkcjonalność projektu składa się również możliwość zaaranżowania różnych konfiguracji oraz wersji kolorystycznych tak, aby jak najlepiej dopasować łazienkę do użytkownika.

Czerwoną kropkę otrzymały ponadto te polskie projekty:

seria stolików kawowych Milo, proj. Lubo Majer, producent Take me Home
doniczki OXY projektu studia KABO & PYDO, producent OPEKO
• lustro Scandi DUO zaprojektowane przez Aleksandrę Gierę, Wiolettę Cielemęcką, Michała Gierę z GieraDesign
• oprawki okularowe, proj. OVVO Optics dla firmy Liw Lewant
• kolekcja Solarbraker, projektant Jarosław Markowicz, Phoenix Enterprise
• spychacz TD-16N, Liugong Dressta Machinery

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: