Rajski apartament pary architektów

Lizbona pełna jest trudnego do opisania uroku. To miasto nie ma sobie podobnych, tak jak i te wnętrza. Poznajcie absolutnie oszałamiający dom i pracownię duetu Garcé Dimofski.

Oliviera Garcé i Clio Dimofski to francuski duet projektowy. Architekci postanowili związać swoje życie na najbliższy czas właśnie ze stolicą Portugalii. Udało im się znaleźć intrygujące mieszkanie w zdobywającej popularność dzielnicy Anjos.

Stoi tu budynek, który od XIX wieku skrywa ciekawe i pełen detali mieszkanie. Para projektantów zachwyciła się nim. Przestrzeń ta dała im inspirację do tworzenia. Duet Garcé Dimofski postanowił więc poeksperymentować z wnętrzem. Koniecznym warunkiem było zachowanie i podkreślenie możliwie dużej liczby detali. Dokładnie tych, przez które Garcé i Dimofski zakochali się w tym apartamencie.

Magazyn Design Alive

NR 47 WIOSNA 2024

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

Ze szczególną atencją architekci podeszli do dekoracyjnych ościeżnic drzwiowych i ozdobnych sztukaterii. Duet Garcé Dimofski zdecydował się zestawić te elementy ze współczesnymi meblami i dziełami sztuki, uzyskując interesujący kontrast.

W części dziennej spotykamy więc sofę Helios firmy Garcé Dimofski, stolik kawowy Mimi i kinkiety Almond. Uwagę zwraca bladoróżowy obrazu Tadashiego Kawamaty i XX-wieczna maska pochodząca z Konga.

Pięknie prezentuje się tu boazerie i drzwi w głównej sypialni. Pomalowano je na bladozielony kolor. Wnętrza zdobią dzieła współczesnych projektantów, takich jak Charlotte Taylor, Studio Haos i Garance Vallée.

Szczególne brawa należą się za krzesła w jadalni. Wykonał je z czarnej sosny Minjae Kim. Krzesła towarzyszą zabytkowemu stołowi Axela Einara Hjortha.

Nie można przejść obojętnie też obok pudrowo niebieskiej wanny. To jeden z wielu elementów w mieszkaniu wykonanych we współpracy z lokalnym artystą ceramicznym. Stworzył on także elementy stolika kawowego, biurka, łóżka w pokoju gościnnym oraz płytki w kuchni i łazience.

To mieszkanie to przede wszystkim również salon wystawowy pary projektantów i galeria sztuki. Każdego roku architekci przygotowują pełen kalendarz otwartych wydarzeń, wspólnych spotkań, a także instalacji artystycznych i projektowych.

Garcé Dimofski

Duet architektoniczny zdobywał doświadczenie u Shigeru Bana czy Pierra Yovanovitcha. W końcu para postanowiła połączyć swoją wiedzę i umiejętności. Tak narodziła się ich multidyscyplinarna marka projektowa, która tworzy obiekty lifestylowe oraz projektuje wnętrza. Zawsze stawiają na naturalne materiały i bezkompromisową jakość.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Z widokiem na niebo

Z widokiem na niebo

Lizbona | 28 lutego 2023

Odwiedzamy poddasze zaprojektowane przez polskie studio KEMA w Portugalii