Banema Studio. Nowy poziom concept store

Idea „concept store” narodziła się w latach 90. i od tamtej chwili systematycznie ewoluuje zmieniając nasze postrzeganie tego, co uważamy za archetyp sklepu. Jedno z najciekawszych wnętrz tego typu, na jakie ostatnio zwróciliśmy uwagę, stanowi odważne połączenie kreatywności, innowacji i elegancji, a znajduje się w Lizbonie i zdecydowanie trudno przejść obok niego obojętnie.

Przypominająca miniaturową galerię witryna w Campo de Ourique, jednej z najbardziej tętniących życiem i emblematycznych dzielnic miasta, to własność Banema, jednego z wiodących portugalskich dostawców produktów z drewna i materiałów pochodnych. Zaprojektowane przez architekta Pedro Campos Costę wnętrze concept store jest wizualną kontynuacją powstałego w 2016 roku Banema Lab, kreatywnej przestrzeni zachęcającej architektów, projektantów wnętrz i wszystkich miłośników wysmakowanego designu do wymiany doświadczeń i inspiracji.

Banema Studio concept store w Lisbonie

Obejmujące przestrzeń 300 metrów kwadratowych concept store Banema Studio wyróżnia się zaskakującą instalacją z zielonej melaminy włoskiej marki Cleaf oraz kamienia akrylowego LG HI-MACS stanowiących również część dostępnej oferty sklepu. Głębię koloru eksponuje stonowana kolorystyka cementowej podłogi oraz bielonej płaszczyzny sufitu. Na wyrafinowany wystrój składa się również precyzyjnie skomponowana kolekcja książek i akcesoriów marek takich jak HAY, Ferm Living, Vicara, Design House Stockholm, Davide Groppi, The School of Life, Paralela, Slowdown Studio czy Magis. Zaprezentowana na niezwykłych, ozdobnych półkach przypomina bardziej muzealną ekspozycję aniżeli sklepową wystawę. Stylowe oświetlenie oraz nowoczesne meble tworzą natomiast atmosferę salonu, zachęcając do wspólnego spędzania czasu i odpoczynku w towarzystwie innych miłośników designu i pięknych wnętrz.

Prócz sprzedaży produktów Banema Studio organizuje również liczne warsztaty, wystawy, koncerty oraz wydarzenia we współpracy z innymi markami m.in. niemieckim wydawnictwem Gestalten.

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Z widokiem na niebo

Z widokiem na niebo

Lizbona | 28 lutego 2023

Odwiedzamy poddasze zaprojektowane przez polskie studio KEMA w Portugalii

Funkcjonalne miejsce pracy. Eko i stylowo

Bureaurama

Wenecja | 7 sierpnia 2020

Kolekcja Bureaurama powstała z myślą o dynamicznym miejscu pracy

Sklep jak obdarty ze skóry

Jak obdarty ze skóry

Katowice | 23 października 2016

Concept Store BAZAR to nowy, niby zwykły, a jednak bardzo niezwykły sklep.