Raj miłośników wina

W jednym z najstarszych, zabytkowych miast morawskich, jakim jest Znojmo, znajduje się wyjątkowy projekt czeskiego duetu architektów Chybik + Kristof.

Całość wykonania nadaje nowe znaczenie słowu „renowacja”. Projekt House of Wine to pijalnia wina powstała dzięki zaadaptowaniu dwóch historycznych budynków – XIX-wiecznego browaru oraz przylegającej do niego przestrzeni technicznej dobudowanej w 1970 roku. Renowacje obu części potraktowano jako odrębne projekty. Browar zachował swoją pierwotną formę i charakter, obecnie mieści się w nim część wystawowa oraz winiarnia. W drugiej części zachowano jedynie zewnętrzną konstrukcję hali. Wnętrze zaś to szereg zabiegów będących zabawą przestrzenią i płaszczyzną dzięki zastosowaniu wielopoziomowych, połączonych ze sobą platform.

Całość jest doskonałą interpretacją tradycyjnych piwniczek z winem — pierwotnie ulokowanych w tamtejszych jaskiniach. To właśnie one były inspiracją dla nieregularności projektu oraz zróżnicowania poziomów.

Więcej na: www.chybik-kristof.com

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Wyższy poziom ekologii

Wyższy poziom ekologii

Małe Kyšice | 25 listopada 2022

Innowacyjny dom w czeskim mieście Małe Kyšice eko-wzorem dla całego świata

Dobry Browar

Dobry Browar

Gniezno | 3 listopada 2022

W samym sercu Gniezna powstała wyjątkowa przestrzeń barowa

Oda do weekendu

Oda do weekendu

Góry Izerskie | 7 października 2022

Odwiedzamy minimalistyczne mieszkanie w Górach Izerskich

Sensualna elegancja

Sensualna elegancja

Praga | 15 września 2022

Zabytkowe mieszkanie w praskiej dzielnicy Bubeneč przeszło wyjątkową przemianę