Raj miłośników wina

W jednym z najstarszych, zabytkowych miast morawskich, jakim jest Znojmo, znajduje się wyjątkowy projekt czeskiego duetu architektów Chybik + Kristof.

Całość wykonania nadaje nowe znaczenie słowu „renowacja”. Projekt House of Wine to pijalnia wina powstała dzięki zaadaptowaniu dwóch historycznych budynków – XIX-wiecznego browaru oraz przylegającej do niego przestrzeni technicznej dobudowanej w 1970 roku. Renowacje obu części potraktowano jako odrębne projekty. Browar zachował swoją pierwotną formę i charakter, obecnie mieści się w nim część wystawowa oraz winiarnia. W drugiej części zachowano jedynie zewnętrzną konstrukcję hali. Wnętrze zaś to szereg zabiegów będących zabawą przestrzenią i płaszczyzną dzięki zastosowaniu wielopoziomowych, połączonych ze sobą platform.

Całość jest doskonałą interpretacją tradycyjnych piwniczek z winem — pierwotnie ulokowanych w tamtejszych jaskiniach. To właśnie one były inspiracją dla nieregularności projektu oraz zróżnicowania poziomów.

Więcej na: www.chybik-kristof.com

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Ołtarz na szpargały

Ołtarz na szpargały

Praga | 22 października 2023

Jiří Krejčiřík stworzył kolekcjonerską serią oryginalnych mebli. Zaskakują!