Proste radości od Balagan

Wiosenna kolekcja butów, torebek i portfeli pod nazwą Togetherstate to kultowe modele w nowych odsłonach, ale też kilka zupełnie świeżych projektów. Choć na ich premierę przypadł bardzo trudny moment dla wielu niezależnych marek, Balagan nie poddaje się i przenosi całkowicie w tryb online.

Najlepszym dowodem na to jest wprowadzenie swojej własnej akcji w mediach społecznościowych #Balaganwdomu, do której przyłączają się influencerki i klientki dzieląc się swoimi sposobami na spędzanie czasu w domu w obecnych dniach. W ten sposób określenie “odpowiedzialna moda” nabiera zupełnie nowego znaczenia — czemu bardzo kibicujemy.

Wśród nowości – Leilot. To klasyczne czółenka z oblekanym skórą obcasem o średniej wysokości 5 cm. Są udoskonaloną wersją znanego już modelu – Laila. Ich lekko zaokrąglona forma i charakterystyczne wycięcie nawiązują do łuków bauhausowskiej architektury Tel Awiwu.

Bestseller i pierwszy wzór Balagan – półbuty Opera również na wiosnę dostępne są w nowych kolorach. Ich nowa, cieńsza podeszwa stała się jeszcze bardziej elastyczna, miękko dopasowując się do stopy. Torebki Rofe, Pitzi i Sal Tote pojawiły się w sklepie ze zwierzęcym motywem tłoczenia we wzór krokodyla. Portfele doczekały się zmian – pojawił się brązowy i czerwony Adon, brązowy Dash oraz granatowy wizytownik.

Sesja zdjęciowa nowej kolekcji powstała w Tel Awiwie, którego modernistyczna architektura i niezobowiązujący charakter od lat inspiruje projektantki Balaganu. Hanna Ferenc i Agata Matlak-Lutyk od samego początku same dokumentują swoje kolekcje używając fotografii analogowej. Zdjęcia powstały w nadmorskim budynku biurowym położonym niedaleko historycznej dzielnicy Neve Tzedek. Niemal zupełnie opuszczony i przeznaczony do rozbiórki gmach sprawia wrażenie jakby zatrzymał się w nim czas.

– Zafascynowała nas nadmorska architektura budynku, z opływowymi liniami, okrągłymi oknami, wszystkimi nawiązaniami do statków i skojarzeniami z architekturą Miami – opowiadają projektantki – w środku biurowca znajduje się ogród z palmami i kafeteria pachnąca daniami ze smażonym ryżem i kurczakiem. Wizualnie to seventisowa reinterpretacja Bauhausu, symbolicznie portret Izraela z dawnych lat.

Więcej na: www.balaganstudio.com

no images were found

Powiązane artykuły:

Twórczynie Balagan w rozmowie z „DA”: – Warto słuchać swojej intuicji

Warto słuchać

Warszawa | 3 lutego 2021

Twórczynie Balagan w rozmowie z „DA” o początkach marki i jej rozwijaniu

Przewodnicząca Komisji Europejskiej ogłasza Nowy Bauhaus

Nowy Bauhaus

Bruksela | 22 września 2020

Przewodnicząca Komisji Europejskiej ogłasza „Nowy Bauhaus”

Bauhaus wciąż inspiruje

Grop

Poznań | 10 kwietnia 2020

Nowa kolekcja półek autorstwa duetu Pawlak & Stawarski

Jeff Koons. Wartość absolutna

Wartość absolutna

Tel Awiw | 24 marca 2020

Legenda pop-artu wystawia swoje pracy w Muzeum Sztuki w Tel Awiwie

Szachowy Bauhaus

Szachowy Bauhaus

Warszawa | 30 grudnia 2019

Klasyczna gra w nowym wydaniu. Projekt Kasi Rysiak i Agnieszki Wach