Kiedy kolor kontroluje nastrój

Apartament, od pracowni rys.studio, został nazwany Sommeil, co po francusku oznacza – spać. Być może dlatego, że szmaragdowy sufit w tym apartamencie na wynajem krótkoterminowy tworzy w mieszkaniu nieco oniryczną atmosferę.

Niewielki, trzydziestometrowy wrocławski apartament Sommeil znajduje się w przedwojennej kamienicy i przeznaczony jest na wynajem krótkoterminowy. Składa się ze spójnej przestrzeni z wydzieloną częścią łazienkową. Praktyczne rozwiązania przenikają się tu z poetyckim podejściem do koloru, form i faktur.

Granice stref funkcjonalnych zacierają się ze sobą, dając mieszkańcom poczucie swobody. Kolor definiuje tu ciężar. Trwałe elementy, takie jak stelaże i cokoły mebli akcentuje mocna czerwień, a to, co kruche i eteryczne, występuje w bladej zieleni.

Ściana nośna stanowi rdzeń, wokół którego znajduje się zabudowa meblowa z kamiennym blatem, czyli aneks kuchenny. Układ forniru z orzecha amerykańskiego na frontach oraz blat z kamienia Colonial White podąża za układem zabudowy.

Co zaskakujące, łazienka przenika tu do części dziennej – kubik prysznica zaprojektowano tak, aby wychodził poza łazienkę do pokoju. W części dziennej główny element stanowi komplet mebli z bejcowanego na bordowo drewna, wykonany według indywidualnego projektu. Całość uzupełniają akcenty z forniru dębowego i orzecha.

Magazyn Design Alive

NR 47 WIOSNA 2024

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

– Posiadamy własną stolarnię, w której powstają nasze meble i drewniane elementy wyposażenia wnętrz. Szukamy interesujących faktur i dobieramy usłojenie. Wykorzystujemy różne gatunki drewna, które po zestawieniu ze sobą nabierają nowego wyrazu – wyjaśniają architekci z pracowni rys.studio, Małgorzata Radaj i Konrad Onderko.

Bladozielony sufit, o chropowatej strukturze nadaje mieszkaniu szmaragdowego kolorytu i onirycznego charakteru, tworząc spójną narrację z nazwą apartamentu.

Obraz nad łóżkiem to artystyczne odzwierciedlenie wnętrza na płótnie autorstwa Marty Kowalczyk, graficzki z Wrocławia, która jest także autorką czarno-białych grafik. Szklane oprawy oświetleniowe to projekt powstały we współpracy z Katarzyną Będzińską Kowalczyk z Embassy Interiors.

Architekci z pracowni rys.studio prowadzą apart hotel Visiting Apartments, w którym część apartamentów stanowią mieszkania ich autorstwa. To nie tylko wizytówka dla projektowanych przez nich wnętrz, ale i showroom dla autorskich mebli.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Rewolucja na metrażach

Rewolucja na metrażach

Wrocław | 13 stycznia 2024

Zmniejszyli korytarz, przenieśli łazienkę i poprzestawiali ściany. Warto było!

Zielone zapomnienie

Zielone zapomnienie

Wrocław | 27 listopada 2023

To przestrzeń pełna poszukiwań i skarbów. Tak o projekcie mówią jego twórcy