Apartamenty Opacka w europejskiej czołówce

Apartamenty Opacka, inwestycja zrealizowana w samym sercu gdańskiej, zabytkowej dzielnicy Oliwa, triumfuje w konkursie European Property Award. Międzynarodowe jury nagrodziło projekt w aż dwóch kategoriach. To jedno z najważniejszych, najbardziej prestiżowych wyróżnień branży nieruchomości na świecie. Invest Komfort, deweloper odpowiedzialny za realizację Opackiej, otrzymuje je już ósmy raz.

Skład międzynarodowego jury European Property Awards stanowi 80 niezależnych ekspertów, oceniających m.in. design, innowacyjność, architekturę, lokalizację i jakość wykonania projektów. Co więcej, panelowi sędziowskiemu przewodniczą członkowie brytyjskiej Izby Lordów. W tegorocznej odsłonie konkursu Apartamenty Opacka otrzymała nagrodę Award Winner w aż dwóch kategoriach: Residential Development – za budowę apartamentów mieszkalnych oraz Development Marketing – za realizację niestandardowej kampanii reklamowej wprowadzającej inwestycję na rynek.

Jakość, która nie uznaje kompromisów

Kameralna inwestycja zlokalizowana w Gdańsku łączy wielowiekowe dziedzictwo Oliwy ze współczesną myślą architektoniczną. Inwestor szczególny nacisk położył na analizę historyczną okolicy: Stara Oliwa to setki lat historii i sztuki, z których inspirację czerpali projektanci renomowanych pracowni: Roark Studio, PB Studio i Studio Krajobraz. Efekty ich staranności i profesjonalizmu można dostrzec w m.in. wykorzystaniu nieoczywistych detali, takich jak szlachetna kolorystyka elewacji czy charakterystyczne dla architektury Oliwy lukarny.

Jury doceniło zarówno design, jak i najwyższą jakość materiałów, którymi wykańczano wnętrza inwestycji. Dziś Opacka to architektoniczne dzieło sztuki, które cieszy oko harmonią i klasą.

Apartamenty Opacka to zdecydowanie projekt dla koneserów nieruchomości. Kompleks posiada zaledwie 51 apartamentów. Te na ostatnich kondygnacjach posiadają ponadstandardową wysokość od 3,05 do 4,20 m. W Opackiej powstał także prywatny klub z projektorem do filmów, strefa fitness z saunami, roślinne patio oraz plac zabaw z domkiem obserwacyjnym dla dzieci. Rzeźby w klimatycznych wnętrzach inwestycji zaprojektowała i wykonała na specjalne zamówienie rzeźbiarka Aleksandra Józefów.

Magazyn Design Alive

NR 46 ZIMA 2023

ZAMAWIAM

NR 46 ZIMA 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023NR 45 JESIEŃ 2023

Poza artystycznym sznytem i elegancką estetyką apartamentów, wyjątkowa jest również lokalizacja. Budynki znajdują się w enklawie zieleni, nieopodal zabytkowej Archikatedry Oliwskiej.  Invest Komfort z własnych środków zrewitalizował prawie 5000 metrów kwadratowych przestrzeni, tworząc ogólnodostępny park dla wszystkich mieszkańców miasta. Przestrzeń ta inspirowana jest dawnymi ogrodami Opactwa Cystersów, które funkcjonowało w Oliwie przed wiekami.  Opacka oferuje też bliskość miasta – to kompromis między tętniącą życiem metropolią a spokojnym życiem pośród natury.

– Jesteśmy szczęśliwi, że międzynarodowe jury doceniło Opacką: jej koncepcję, wykonanie z dbałością o najmniejszy szczegół, jak i komunikację na temat tej inwestycji – mówi Anna Tuzek, dyrektor marketingu Invest Komfort. – Apartamenty Opacka to doskonała nieruchomość pod zakup w celach mieszkaniowych czy inwestycyjnych. To także wyjątkowy projekt, który łączy przeszłość z teraźniejszością. Znalezienie dla niego odpowiedniego języka komunikacji było dla nas bardzo ważne. Zależało nam na tym, by odbiorca poznał niezwykłą historię Oliwy, mógł poczuć unikalny klimat tego miejsca, a także szacunek oraz kunszt, z jakim twórcy podeszli do tego projektu.

Ponadczasowy design dla koneserów

Invest Komfort wielokrotnie znalazł się w gronie laureatów European Property Award. Nagrody w konkursie otrzymały inwestycje: Sea Towers (2009), Nowe Orłowo (2014), Brabank (2017), Okrzei Sopot (2018), Nowe Kolibki (2019), Botanica (2020), Portova (2021). Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 27 października 2022 roku w hotelu Royal Lancaster w Londynie.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dom pod koronami

Dom pod koronami

Warszawa | 21 listopada 2023

Dom na medal! Pracownia Hola Design za jego projekt dostała nagrodę!

Upojeni estetyką

Upojeni estetyką

Gdańsk | 22 sierpnia 2022

Ceramika inspirowana apartamentami Invest Komfort