Pole betonowej grawitacji – Modern Line Gravity

Gravity to kolejna propozycja mebli z betonu architektonicznego do wnętrz, która pojawiła się w ofercie polskiego producenta Modern Line. Wchodzące w jej skład krzesło i stół zostały oficjalnie zaprezentowane publiczności na tegorocznym festiwalu Ventura Lambratte poczas Milan Design Week.

Oryginalny kształt oraz zminimalizowana tylko do 3 cm grubość ścian – tak w największym skrócie można oddać charakter kolekcji Gravity. Po udanej premierze mebli z betonu i filcu (stolik i stół Focus) producent postawił na kolejne oryginalne połączenie. Zestawienie kontrastowych materiałów – zimnego i surowego betonu z ocieplającym jego wizerunek drewnem olchowym – ukazuje nie tylko możliwości projektowe, ale również technologiczne producenta. Meble Gravity należą do kategorii Modern Line Slim, zawierającej produkty z betonu architektonicznego, w których grubość ścian zminimalizowano do 2-3 cm.

Stół i krzesło Gravity to nie tylko oryginalny design, ale również praktyczność i uniwersalność zastosowania. Właściwości betonu pozwalają na wykorzystanie mebli nie tylko we wnętrzach, jako nowoczesna alternatywa dla tradycjnych krzeseł i stołów, ale również na zewnątrz – w ogrodach i na tarasach. Meble powstają w technologii ręcznego odlewania i wystepują w kilku monochromatycznych kolorach betonu oraz 2 kolorach drewna. Charakteryzują się wyjątkowo gładką w dotyku – satynową fakturą betonu. Autorem projektu jest absolwent katowickiej Akademii Sztuk Pięknych Jakub Sojka.

Zobacz więcej produktów na www.modernline.info.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Nowości Modern Line – Slim porous i trawertyn

Nowości Modern Line

Czyżowice | 3 czerwca 2016

Najnowsze trendy aranżacyjne stawiają na ekologię i powrót do natury.

Slim Rust. Beton i rdza, czyli połączenie idealne

Slim Rust

Czyżowice | 6 kwietnia 2016

Tegoroczna nowość w portfolio polskiej marki Modern Line.

Modern i eko

Modern i eko

CZYŻOWICE | 13 stycznia 2016

Betonowa kostka lub płyty w wymiarze eko to obecnie trend wciąż rosnący.

Beton w wersji polish

Moc i surowość

CZYŻOWICE | 1 grudnia 2015

Głównymi zaletami betonu architektonicznego są moc i surowość wyglądu.

Concret na zamówienie

Concret

Czyżowice | 11 listopada 2015

Beton architektoniczny daje spore pole do popisu.