Podwójna funkcja. Fotel Medallion ze stolikiem

– Projektując minimalistyczną linię krzeseł i foteli na metalowych podstawach pomyślałam o wersji z podwójną funkcją – mówi Katarzyna Jasyk.

– W nowym projekcie fotela Medallion zrezygnowałam z jednego miękkiego podłokietnika na rzecz małego metalowego stolika. To wygodne rozwiązanie dla minimalistów.

To właśnie ten detal sprawia, że nowa wersja – zaprojektowanego w 2019 roku fotela Medallion z podłokietnikami – zyskała dodatkową funkcję. Okrągły blat stolika o średnicy 25 cm, będący przedłużeniem ramienia wykonany jest z metalu i został pomalowany na kolor czarny. Wersja krzesła  połączonego ze stolikiem jest komfortowym rozwiązaniem dla małych pomieszczeń np. wszelkiego rodzaju poczekalni, gabinetów lub czytelni, w których człowiek – oprócz siedzenia – może sobie dodatkowo umilić czas inną czynnością. Wygodny, podręczny stolik zintegrowany z fotelem daje wiele możliwości. Można na nim postawić filiżankę z kawą, rozłożyć laptop, zrobić notatki lub odłożyć gazetę. – Inne wykorzystanie to np. sale konferencyjne. Można powiedzieć, że ten model fotela stanowi designerską alternatywę dla tradycyjnych foteli konferencyjnych. Miękkie pluszowe obicia na siedzisku i oparciu, ergonomiczny kształt oraz wbudowany stolik zapewniają komfort, a stalowa konstrukcja jest gwarancja trwałości. Fotel występuje w wielu wersjach kolorystycznych – wylicza Katarzyna Jasyk.

– W projekcie odchodzę od klasycznej linii popularnego w XVIII wieku krzesła Medalion, który był dla mnie inspiracją – dodaje projektantka. – Moja wersja fotela ze stolikiem to odpowiedz na potrzeby naszych czasów,  w których dążymy do minimalizmu, ekonomii w zagospodarowaniu przestrzeni oraz  równowagi formy i funkcji.

Więcej na:  www.katarzynajasyk.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Trzy kolory awangardy

Trzy kolory awangardy

Warszawa | 18 lutego 2022

Geometryczne abstrakcje wyznacznikiem jednego z ciekawszych nurtów – De Stijl

Porcelana z dozą humoru

Porcelana z dozą humoru

Warszawa | 2 sierpnia 2021

Katarzyna Jasyk zaprezentowała pierwszy w swojej karierze porcelanowy serwis