Poddasze ma swój klimat

Czy możemy powiedzieć, że kamienice zyskują właśnie swoje drugie życie? Zdecydowanie tak. Co raz chętniej decydujemy się na wynajem, czy też zakup mieszkania w kamienicy. Dlaczego? Takie mieszkanie ma swój klimat, jest charakterne i daje ogromne możliwości aranżacji. Idealnym przykładem może być mieszkanie w sopockiej kamienicy, zaprojektowane przez Studio Loko.

Architektki ze studio Loko, które podjęły się stworzenia projektu mieszkania na poddaszu o powierzchni 94 m kw. Od samego początku chodziło o proste wnętrze, ale co ciekawe nie w stylu skandynawskim. Postawiono na prostą i dojrzałą elegancję. Styl dla wymagającego klienta. Wszystko jednak należało zaprojektować tak, żeby nie zatracić charakteru starej kamienicy.

– Chciałyśmy stworzyć wnętrze luksusowe, zgodne z panującymi trendami. Naszym celem było zaprojektowanie mieszkania, które trafi do świadomego klienta. Do kogoś kto podróżuje po świecie i orientuje się w trendach – mówi Joanna Real–Studzińska ze Studia Loko.

Mieszkanie posiada wysokie sufity, dzięki czemu jest bardzo dobrze doświetlone. Jest jeszcze jeden plus – przestronność mimo, że mieszkanie znajduje się na poddaszu. Architektki nie wprowadziły dużych zmian w układzie. Zdecydowały się na otwarcie przestrzeni w przedpokoju, aby podkreślić wysokość. Wchodząc do mieszkania od razu ma się poczucie, że jesteśmy w nowoczesnym i przestronnym mieszkaniu, co dodatkowo podkreśla otwarta kuchnia. Z racji tego, że mieszkanie mieści się na poddaszu pojawiły się trudności z wyborem odpowiednich szaf. Architektki postanowiły w dwóch sypialniach wyodrębnić garderoby, dzięki czemu właściciele mają więcej miejsca na swoje rzeczy. Mieszkanie wypełnione jest roślinnością i licznymi dodatkami. Uzupełnieniem aranżacji są fototapety oraz drzwi marki INTER DOOR – podwyższanych w wykończeniu z kolekcji DI MODA gołębi mat. Czarne klamki oraz zamki magnetyczne nadają im nowoczesny charakter.

Więcej na: www.studioloko.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Mieszkanie z klimatem. Wraca moda na kamienice

Mieszkanie z duszą

BIESZKOWICE K/GDYNI | 12 września 2017

Nowość marki INTER DOOR – drzwi FRESA, z kolekcji Retro Collection.

Kompletne z natury

Kompletne z natury

BIESZKOWICE K/GDYNI | 11 lipca 2017

Marka INTER DOOR proponuje komplet – drzwi i klamka razem.

Drzwi na indywidualne zamówienie. Drugie życie kamienicy w Krakowie

Bez ograniczeń

Kraków | 13 maja 2017

Drzwi na indywidualne zamówienie. Drugie życie kamienicy w Krakowie.

Motlava. W duchu starego Gdańska

Motlava

Gdańsk | 18 kwietnia 2017

Nowa klimatyczna restauracja projektu Studio Loko.

Po pierwsze pasja. Marka INTER DOOR i 20 lat doświadczenia

Po pierwsze pasja

Bieszkowice k/Gdyni | 23 marca 2017

Marka INTER DOOR i 20 lat doświadczenia.