Motlava. W duchu starego Gdańska

Motlava to nowa klimatyczna restauracja na gdańskiej starówce. Miejsce, w którym można zjeść i śniadanie, i kolację. Projekt został utrzymany w tradycyjnym duchu i kolorystyce, która kojarzy się ze starym Gdańskiem.

Za projekt restauracji odpowiadało Studio Loko. Na ostateczny kształt lokalu wpływ miał charakter miejsca: lokalizacja na starówce, w bezpośrednim sąsiedztwie nowoczesnego Muzeum II Wojny Światowej i rzeki Motławy oraz typowo polskie menu.

Lokal jest utrzymany w ciemnej kolorystyce, z akcentami zieleni i złota. Znajdują się tu dwie sale, z czego mniejszą, zieloną, można zamknąć przy pomocy drzwi przesuwnych. Tę część oświetlają nam dekoracyjne lampy ze szklanymi kloszami. Czarne okucia i przeszklenie ze zbrojonego szkła kontrastuje z podwieszonym złotym sufitem. Jest to wnętrze pełne kontrastów i detali. Począwszy od posadzki, w której przewijają się mosiężne akcenty, po ściany ozdobione listwami ułożonymi w graficzny wzór. Lustra wkomponowane w drewniany szablon na ścianach dodają lekkości całej koncepcji. Drewniany bar przełamuje metalowe, industrialne akcenty, ociepla wnętrze i nadaje mu charakteru.

Więcej na: www.studioloko.pl

no images were found

Powiązane artykuły:

Stan Surowy

Stan Surowy

Warszawa | 30 sierpnia 2018

Stołeczny gastrobar studia Ggrupa projektowa.

Ta Recepcja jest dla wszystkich

Recepcja

Wrocław | 17 lipca 2018

Nowy lokal, którego gospodarzem jest Strefa Kultury Wrocław.

Lasagneria

Lasagneria

Praga | 1 czerwca 2018

Lasagneria - taką nazwę nosi nowy lokal w czeskiej Pradze.

Kraft. W przestrzeniach dawnej kuźni

Kraft

Radom | 30 stycznia 2018

W przestrzeniach dawnej kuźni.

Poddasze ma swój klimat

Z klimatem

Sopot | 29 listopada 2017

Mieszkanie w starej, sopockiej kamienicy od Studia Loko.