Podążając za linią Lazurowego Wybrzeża

Reinterpretacji klasycznych motywów, kolorów i form podjęli się Michela Alquati oraz Sebastian Corso — designerka i architekt, dla włoskiej marki Carpet Edition podlegającej pod słynny brand Indikon.

Carpet Edition to włoska marka powstała w 2005 roku. Specjalizuje się w rzemieślniczej produkcji dywanów realizowanych pod wymiar – do przestrzeni prywatnych i publicznych. Gra żywych kolorów i geometryczne linie w kolekcji Roquebrune zostały zainspirowane miastem Roquebrune-Cap-Martin na Lazurowym Wybrzeżu, które przyciągało wiele osób ze świata architektury czy sztuki a gdzie swoje letnie domy miały takie ikony jak: Coco Chanel, Le Corbusier czy Eileen Gray.

Oryginalne dywany od Carpet Edition

Niekonwencjonalna kolekcja składa się z pięciu modeli, każdy charakteryzujący się unikatowym designem dostępnym w pięciu wariantach kolorystycznych — z możliwością indywidualnego dostosowania do potrzeb. Dywany z serii RB01 i RB02 wyróżniają się nieregularnym obwodem oraz wzorem złożonym z przeplatających się form geometrycznych. RB03 są bardziej liniowe, a  RB04 i RB05 mają zaokrąglone kształty i wyróżniające się ułożenie liniowych wzorów.

Wysoka jakość wykonania to cecha charakterystyczna wieloletniej tradycji rzemieślniczej Carpet Edition. Kolekcja Roquebrune wykonywana jest ręcznie z Nowozelandzkiej wełny i tencelu. Stanowi idealne dopełnienie współczesnych wnętrz — od części mieszkalnej po sypialnię.

Więcej na: carpetedition.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Ciepło ludzkich rąk zaklęte w przedmiocie. Dlaczego tak chętnie wracamy do tradycyjnego rzemiosła

Tradycyjne rzemiosło

Warszawa | 10 maja 2021

Przesyceni produkcją masową coraz częściej stawiamy na tradycyjne rzemiosło

Spect/Room

Spect/Room

Mediolan | 27 marca 2020

Niezwykła propozycja na rok 2020 od CC-Tapis