Perłowy powiew zmian!

Warszawa | Tekst promocyjny

21 maja 2021 | Wydarzenia |

– A gdyby tak zaprojektować idealne wnętrze? – przed takim pytaniem stanęli uczestnicy tegorocznej edycji konkursu Perły Ceramiki UE. Wolność tworzenia i wellbeing stały się głównym motywem zrealizowanych prac, przyciągając mnóstwo odważnych i ambitnych projektantek i projektantów wnętrz.

Konkurs Perły Ceramiki UE

Zadanie przed jakimi stanęli uczestnicy polegało na zaprojektowaniu dowolnego wnętrza ze specjalnie wyselekcjonowanymi kolekcjami płytek ceramicznych nagrodzonych tytułem Perła Ceramiki UE 2020, Perła Ceramiki Dystrybutorów 2020 lub Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2020. Pomimo trudnych i niepewnych czasów, tegoroczna edycja obfitowała zarówno w ilość zgłoszeń konkursowych, jak ich różnorodność. W konkursie wzięło udział 50 odważnych koncepcji, w których bardzo często przewijał się motyw weelbeing i funkcjonalności małych pomieszczeń. W zaprojektowanych mieszkaniach i wnętrzach komercyjnych, projektanci często inspirowali się naturą i zmianą, jaka nastąpiła w naszym życiu. Z kolei w zaprojektowanych łazienkach, których tradycyjnie było najwięcej, przewijały się płytki wielkoformatowe, naturalne materiały i dużo ożywczego koloru.

Konkurs, który rozpoczął się w połowie 2020 r., składał się jak zawsze z dwóch części. W pierwszej z nich użytkownicy programów CAD Decor PRO i CAD Decor głosowali na swoje ulubione kolekcje. Tytuł Perły Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2020 otrzymały aż trzy kolekcje: Color Crush marki Opoczno, Curio Grupy Tubądzin oraz Granderoca marki Ceramstic.

Druga część konkursu należała już do projektantów i architektów wnętrz oraz ich niesamowitych projektów. Również w tym przypadku jury wybrało trzy najciekawsze prace, wszystkie ambitne i zaprojektowane z duchem czasów. Zdobywczynią pierwszego miejsca okazała się kawiarnia muzyczna „Unisono” projektu Żanety Galor. Drugie miejsce zajęła wydzielona część domu jednorodzinnego, którą zaprojektowała Magdalena Rutkowska natomiast trzecie miejsce zajął salon fryzjerski, dzieło Emilii Korabiec-Ziółkowskiej.

Organizatorzy konkursu docenili również prace tych projektantów wnętrz, którzy w tym roku zdecydowali się na debiut w tym konkursie. Wybrane prace znalazły się w specjalnej prezentacji konkursowej Perły Ceramiki UE, którą opublikowano w dniu ogłoszenia wyników.

Więcej na: www.cadprojekt.com.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

W kolorach Wenecji

W kolorach Wenecji

Warszawa | 27 maja 2024

Unikatowa przestrzeń baru Va Bene Cicchetti projektu Noke Architect i Tubądzina

Inwestycja w komfort

Inwestycja w komfort

Warszawa | 5 marca 2024

Oto jak może wyglądać nowoczesny taras z płytami koraTER od Grupy Tubądzin

Zawsze miałam misję

Zawsze miałam misję

Mediolan | 17 stycznia 2024

Projektantka Dorota Koziara to prawdziwa osobowość polskiego designu

25-lecie Macieja Zienia

25-lecie Macieja Zienia

Warszawa | 19 grudnia 2023

Partnerem jubileuszu i towarzyszącego mu niezwykłego pokazu mody był Tubądzin

Tubądzin Meets Art

Tubądzin Meets Art

Warszawa | 7 listopada 2023

Kiedy design spotyka się ze sztuką. Wyjątkowa celebracja 40 lat marki Tubądzin