W kolorach Wenecji

Grupa Tubądzin spełniła wizję architektów Noke Architects, tworząc unikatowe płytki dla stołecznego baru Va Bene Cicchetti.

Cicchetti to małe włoskie wytrawne przekąski, które serwują lokale w Wenecji. Słyną z doskonałego smaku i pięknych form. Va Bene Cicchetti kilka lat temu przeniósł koncept włoskich przekąsek do centrum Warszawy. Teraz lokal zabłysnął nietuzinkową aranżacją przestrzeni projektu Noke Architects nawiązującą do architektury i klimatu Wenecji. 

Pracownia Noke Architects stanęła przed wyzwaniem stworzenia tętniącej życiem czerwonej strefy, podkreślonej bujną zielenią i organicznymi formami parasoli wyglądających niczym gigantyczne kwiaty.

Kluczowym elementem wizji architektów była mrozoodporna ceramika w intensywnym czerwonym kolorze, niedostępna na rynku. Tu z pomocą przyszła Grupa Tubądzin, wykorzystując swoje zaawansowane technologie do produkcji unikatowych płytek gresowych i tarasowych dopasowanych do projektu.

Sztuka metafory

 

Słyszeliśmy, że Tubądzin ma możliwość produkcji płytek na zamówienie. Wysłaliśmy im nasz projekt, a w odpowiedzi dostaliśmy propozycję płytek w sześciu odcieniach. Wybraliśmy jeden z nich. Tubądzin dostarczył nam płyty tarasowe koraTER oraz gresy – mówi Piotr Maciaszek z Noke Architects.

Zamówienie takiego indywidualnego produktu jest bardzo proste. Cały proces jego powstawania koordynuje Tubądzin. Architekt dostaje do wyboru gotowy produkt.

– To ciekawa opcja dla projektantów, którzy chcą oferować swoim klientom niepowtarzalne aranżacje – dodaje architekt.

Kolorystyka barowego ogródka jest nieprzypadkowa. Głęboką czerwień zaczerpnięto z weneckiej flagi a zielono-niebieskie akcenty symbolizują wszechobecną w mieście wodę.

Tubądzin już wcześniej przygotowywał personalizowane płyty na zamówienie. Wraz z Wojciechem Siudmakiem przeniósł jego dzieła na elewację kamienicy w Łodzi. Ceramiczne murale zdobią też osiedle w Sarbinowie. Elewacja wentylowana Muzeum Pamięć i Tożsamość w Toruniu także została przygotowana na indywidualne zamówienie.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Inwestycja w komfort

Inwestycja w komfort

Warszawa | 5 marca 2024

Oto jak może wyglądać nowoczesny taras z płytami koraTER od Grupy Tubądzin

Zawsze miałam misję

Zawsze miałam misję

Mediolan | 17 stycznia 2024

Projektantka Dorota Koziara to prawdziwa osobowość polskiego designu

25-lecie Macieja Zienia

25-lecie Macieja Zienia

Warszawa | 19 grudnia 2023

Partnerem jubileuszu i towarzyszącego mu niezwykłego pokazu mody był Tubądzin

Tubądzin Meets Art

Tubądzin Meets Art

Warszawa | 7 listopada 2023

Kiedy design spotyka się ze sztuką. Wyjątkowa celebracja 40 lat marki Tubądzin