Kolor i forma!

To mieszkanie niezwykłe. Dzięki projektowi pracowni Onemoreburo ten kijowski apartament zmienił swe oblicze. Mieszkanie nie tylko wygląda niecodziennie, ale i jest dopasowane do potrzeb jego właścicieli.

Onemoreburo przemieniło mieszkanie w kijowskiej dzielnicy Podilskyi w wielowymiarową przestrzeń do życia. Dostosować je trzeba do potrzeb młodej aktywnej pary oraz trzeciego członka rodziny… Kota. Onemoreburo zmuszone było przygotować nietuzinkowy projekt. Taki, który nie opatrzy się zbyt szybko. Para głównie pracuje z domu. Głównym celem było więc stworzenie nie tylko mieszkania, ale i miejsca do pracy.

Zespół projektowy postanowił nie ingerować zbytnio w zastaną przestrzeń. Architekci zdecydowali jednak o użyciu luksfer. Zbudowano z nich subtelne przegrody. W ten sposób wyznaczono strefy funkcjonalne, choć jednocześnie udało się utrzymać uczucie przestronności w całym mieszkaniu.

Oprócz hybrydowej przestrzeni do pracy i odpoczynku dodano również… domową siłownię. Jest też sypialnia z bezpośrednim wyjściem na taras oraz prywatną łazienką. Centralnym punktem mieszkania jest jednak wyjątkowy korytarz. To on właśnie stanowi serce całego mieszkania.

Magazyn Design Alive

NR 46 ZIMA 2023

ZAMAWIAM

NR 46 ZIMA 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023NR 45 JESIEŃ 2023

A co z potrzebami kota? Dla niego zarezerwowano wyżej umieszczone przestrzenie, ale i szafkę pod zlewem w gościnnej łazience.

Duże wrażenie robi lustrzana przegroda pomiędzy główną sypialnią a korytarzem. Łączy ona przestrzenie nie tylko wizualnie przestrzenie, ale także umożliwia swobodny przepływ naturalnego światła. Jasno jest nawet tam, gdzie brakuje okien.

W głównej sypialni architekci zaprojektowali dwie garderoby – jedna pełni funkcję przestrzeni przejściowej prowadzącej do wyjścia z mieszkania. Druga natomiast to miejsce przechowywania rzeczy osobistych. Zaprojektowano tu też elegancką toaletkę. To jednak nie wszystko. Sypialnia oferuje również bezpośredni dostęp do przestronnego tarasu! To idealne miejsce na grilla… o ile pozwolą sąsiedzi. Ewentualnie świetna przestrzeń do leniuchowania latem.

Projekt Onemoreburo wyróżnia umiejętnie połączenie funkcjonalności z dbałością o detale. Architekci stworzyli spójną optycznie i mogącą się podobać przestrzeń.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Z podłogą ze spichlerza

Z podłogą ze spichlerza

Kijów | 27 października 2023

Mieszkanie w Kijowie projektu Riny Lovko i Daryny Shpuryk jest wręcz ascetyczne

Paryski Kijów

Paryski Kijów

Kijów | 28 maja 2023

Rina Lovko Design Studio zaprojektowała mieszkanie z paryskim szykiem

Oda do minimalizmu

Oda do minimalizmu

Kijów | 25 stycznia 2022

Apartament w Kijowie powstał z myślą wielbicielach sztuki współczesnej