Leśny dom niedaleko Torunia

Biuro architektoniczne Madama swój najnowszy projekt zrealizowało niedaleko Torunia. Mimo dużego metrażu (około 400 metrów kwadratowych) udało się stworzyć przytulny, rodzinny dom a liczne przeszklenia sprawiają, że otaczająca go przyroda dosłownie zagląda do wnętrza.

Klientom biura zależało na przestrzeni nie tylko funkcjonalnej, ale również nowoczesnej i eleganckiej. Wizualnie efekt osiągnięto dzięki zastosowanej palecie barw oraz wykorzystaniu naturalnych materiałów – kamienia, drewna i szkła. Tego typu rozwiązanie sprawiło również, że wystrój nie rywalizuje o uwagę z widoczną za oknami zielenią, lecz łagodnie ją uzupełnia. Przestrzeń użytkową podzielono na część dzienną oraz prywatną. W dziennej znajduje się salon, jadalnia, kuchnia, toaleta oraz gabinet z osobną łazienką. W części prywatnej znajdziemy główną sypialnię, towarzyszącą jej garderobę i łazienkę oraz pokoje córek właścicieli, również z osobną toaletą. Oprócz tego do domu przynależą piwnica, garaż oraz własna sala kinowa.

Jednym z ciekawszych rozwiązań, które zastosowano w części dziennej jest dwustronny kominek – widoczny od strony jadalnej oraz od salonu. Również wyposażenie zostało utrzymane w prostym, minimalistycznym stylu. Pojawia się tu stół marki Take me Home, wiszące nad nim lampy to marka Vibia. Miękka sofa jest natomiast autorstwa duńskiej sieci BoConcept. W głównej sypialni uwagę zwraca zaprojektowana na zamówienie toaletka z dużym lustrem, którą uzupełniają tapety Wall and Deco oraz lampy od Toma Dixona.

Więcej na: www.madama.pl

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Zielono mi!

Zielono mi!

Dilbeek | 2 kwietnia 2024

Niezwykła metamorfoza domu z ubiegłego wieku od Madam Architectuur

Dom z kilku domków

Dom z kilku domków

Poznań | 28 marca 2024

Leśny dom projektu PL.architekci składa się z kilku funkcjonalnych modułów

W harmonii z naturą

W harmonii z naturą

Warszawa | 12 października 2023

Oto dom, który zaprojektowali Oliwer Rasztawicki i Marta Napiórkowska

Ten dom gra w zielone

Ten dom gra w zielone

Konstancin-Jeziorna | 6 października 2023

Daje mnóstwo komfortu! To dom w Konstancinie-Jeziornie projektu BDR Architekci