Leśny dom niedaleko Torunia

Biuro architektoniczne Madama swój najnowszy projekt zrealizowało niedaleko Torunia. Mimo dużego metrażu (około 400 metrów kwadratowych) udało się stworzyć przytulny, rodzinny dom a liczne przeszklenia sprawiają, że otaczająca go przyroda dosłownie zagląda do wnętrza.

Klientom biura zależało na przestrzeni nie tylko funkcjonalnej, ale również nowoczesnej i eleganckiej. Wizualnie efekt osiągnięto dzięki zastosowanej palecie barw oraz wykorzystaniu naturalnych materiałów – kamienia, drewna i szkła. Tego typu rozwiązanie sprawiło również, że wystrój nie rywalizuje o uwagę z widoczną za oknami zielenią, lecz łagodnie ją uzupełnia. Przestrzeń użytkową podzielono na część dzienną oraz prywatną. W dziennej znajduje się salon, jadalnia, kuchnia, toaleta oraz gabinet z osobną łazienką. W części prywatnej znajdziemy główną sypialnię, towarzyszącą jej garderobę i łazienkę oraz pokoje córek właścicieli, również z osobną toaletą. Oprócz tego do domu przynależą piwnica, garaż oraz własna sala kinowa.

Jednym z ciekawszych rozwiązań, które zastosowano w części dziennej jest dwustronny kominek – widoczny od strony jadalnej oraz od salonu. Również wyposażenie zostało utrzymane w prostym, minimalistycznym stylu. Pojawia się tu stół marki Take me Home, wiszące nad nim lampy to marka Vibia a miękka sofa jest autorstwa duńskiej sieci BoConcept. W głównej sypialni uwagę zwraca zaprojektowana na zamówienie toaletka z dużym lustrem, którą uzupełniają tapety Wall and Deco oraz lampy od Toma Dixona.

Więcej na: www.madama.pl

no images were found

Powiązane artykuły:

W poszukiwaniu harmonii. Drewniany dom w Karkonoszach

Zimowy raj

Karkonosze | 23 lutego 2021

Drewniany dom w Karkonoszach doskonale wpisuje się w górską scenerię

The Brick Vault House. Niezwykły dom zbudowany wewnątrz ramy

Struktura siatki

Walencja | 2 lutego 2021

The Brick Vault House. Niezwykły dom zbudowany wewnątrz ramy