Zielona Oaza w centrum stolicy. Architekci stworzyli ją dla samych siebie

Domek letniskowy w pobliżu Pól Mokotowskich jest zarazem spełnieniem dziecięcych marzeń o własnej, leśnej chatce i wspaniałym miejscem, by odetchnąć. Znajduje się na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych Rakowiec w Warszawie, a architekci stworzyli go dla samych siebie!

Domek letniskowy o powierzchni 35 metrów kwadratowych stanowi zaledwie malutki punkt na liczącej 300 metrów kwadratowych działce rekreacyjnej. Projektanci z założonej w 2005 roku pracowni architektonicznej Desea spędzają tu wolny czas z rodziną i znajomymi. Domek, choć niewielki, jest w pełni funkcjonalny. Składa się z salonu połączonego z kuchnią, sypialni oraz toalety.

To prawdziwa oaza pośród morza zieleni. Drewnianą konstrukcję szkieletową postawiono na płycie fundamentowej, posadzkę zrobiono z żywicy. Elewację wykonano z płyt HPL oraz sklejki wodoodpornej, nieimpregnowanej. To właśnie dzięki temu rozwiązaniu z każdym rokiem budynek będzie się naturalnie starzał i nabierał charakteru. Dwa wejścia domku umożliwiają swobodny przepływ powietrza, a minimalistyczne wnętrze urządzono w stylu lat 70. Klimatycznym akcentem jest zabudowa szafki na liczniki elektryczne wykonana z elementów starego regału z PRL.

Więcej na: www.desea.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Szczerość interwencji

Szczerość interwencji

Quebec | 22 listopada 2023

Ponad 40-letni domek nad brzegiem jeziora w Quebecu zyskał nową odsłonę

Domki z widokiem na Tatry. Idealne miejsce, by odnaleźć spokój i harmonię

Z widokiem na Tatry

Zakopane | 29 czerwca 2020

Poznajcie projekt Łódeczki od pracowni Karpiel Steindel Architekci

Domek letniskowy dla działkowca nowych czasów

Działka moje hobby

Warszawa | 30 maja 2020

Mały domek letniskowy będący esencją piękna rzemieślniczej pracy