NVIDIA Studio – wydajne laptopy i komputery stacjonarne dla twórców

Warszawa | tekst promocyjny

16 października 2020 | Wydarzenia |

Firma NVIDIA we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej przygotowała konkurs Twórz gdziekolwiek z NVIDIA Studio, którego zadaniem jest przygotowanie kreatywnego projektu graficznego tła pulpitu (tzw. tapety) przedstawiającej wymarzone miejsce lub środowisko, w którym uczestnik chciałby pracować.

Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest w szczególności do projektantów oraz osób interesujących się projektowaniem. Dla laureatów przygotowano atrakcyjne nagrody pieniężne (6000 zł za pierwsze i drugie miejsce, 5000 zł za trzecie oraz dodatkowych sześć wyróżnień po 500 zł jako nagrody publiczności), a także dodatkowo dla zwycięzcy nagrodę rzeczową w postaci laptopa Acer ConceptD 7 o wartości nie mniejszej niż 9999 zł.

NVIDIA Studio to rozwiązanie, na które twórcy czekali od dawna. Laptopy i desktopy Studio są kierowane głównie do najbardziej wymagających użytkowników, ale z ich możliwości skorzystać mogą wszyscy.

Jednak do niedawna nie było zdefiniowanego segmentu komputerów PC dla profesjonalistów, czyli tych, którzy szukają maksymalnej wydajności. Tacy użytkownicy oczywiście znajdowali coś dla siebie sięgając po najmocniejsze urządzenia w ofercie każdego producenta. Wymagało to jednak zajrzenia w specyfikację i wiedzy na temat konfiguracji spełniającej wymagania użytkownika.

Szacuje się, że w branży kreatywnej, której przedstawiciele szukają wydajnych komputerów pracuje przynajmniej 40 milionów osób. Jest to więc naprawdę spory rynek. Ale stworzenie wyłącznie doskonałego sprzętu nie wystarczy. Musi iść za tym zoptymalizowane oprogramowanie.

I tu wkracza NVIDIA Studio, platforma będąca połączeniem sprzętu i oprogramowania – kart graficznych NVIDIA RTX oraz specjalistycznych sterowników. Elementy te przechodzą serię rygorystycznych testów z uwzględnieniem najważniejszych aplikacji do obróbki zdjęć, montażu filmów i dźwięku, a także projektowania, modelowania 3D i renderowania. Gotowe komputery, są to oczywiście głównie laptopy, ale także desktopy, oznaczane są specjalnym certyfikatem gwarantującym pełną zgodność z dość wyśrubowanym standardem stworzonym przez firmę NVIDIA.

Cel i zalety NVIDIA Studio

Ideą platformy jest przyspieszenie działania oprogramowania m.in. do renderowania, edycji i przetwarzania wideo dzięki wykorzystaniu mocy kart graficznych z rodziny RTX. Lista aplikacji, które korzystają z takiej akceleracji jest dostępna na stronie www.nvidia.com. Jest ona cały czas aktualizowana.

Zalety NVIDIA Studio w świetle przedstawionych wyżej argumentów powinny być oczywiste. Twórca poszukujący dobrego i wydajnego sprzętu dostaje jasny komunikat – model oznaczony logiem NVIDIA Studio jest dla ciebie. Nie musisz przeglądać setek modeli, zainteresuj się wyłącznie kilkudziesięcioma z certyfikatem, który gwarantuje, że sprzęt spełni twoje oczekiwania. Co więcej, nie jesteś do końca pozbawiony wyboru – nadal możesz zdecydować się na swoją ulubioną firmę: Acer, ASUS, Dell, Gigabyte, Lenovo, HP, czy MSI, które możesz znaleźć w ofercie RTV EURO AGD.

Modeli spełniających założenia standardu NVIDIA Studio pojawia się w sklepach coraz więcej. Niezależne testy wykazują,  że takie laptopy mogą być nawet siedmiokrotnie wydajniejsze niż porównywalne MacBooki Pro. To zasługa nie tylko wydajnych kart graficznych, ale także dedykowanych sterowników Studio, zapewniających twórcom wydajną i stabilną pracę. Należy też pamiętać, że sterowniki Studio można instalować praktycznie na każdym współczesnym laptopie wyposażonym w kartę NVIDIA RTX lub GTX. Oznacza to znaczne zwiększenie możliwości ich wykorzystania. Jeżeli szukasz eleganckiego i przy tym wydajnego komputera przenośnego do pracy graficznej, z wideo, lub CAD – na pewno nie zawiedziesz się na takim sprzęcie.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: