Miasto wspólne

W zatłoczonych miastach, gdzie dominuje beton i szkło, coraz trudniej znaleźć miejsce dla natury. W szczególności drastycznie ubywa naturalnych siedlisk ptaków, co negatywnie wpływa na ich populację. Z pomocą przychodzi Numbird – projekt łączący estetykę z troską o środowisko, stając się symbolem harmonijnego współistnienia ludzi i ptaków w przestrzeni miejskiej.

Numbird to dzieło ojca i syna, Pawła Freja (HiBrands) i Mikołaja Nicera (Nicer Design). Ich pomysł na domki dla ptaków w kształcie cyfr zrodził się z chęci stworzenia czegoś więcej niż tylko estetycznego produktu. Numbird miał nieść realną wartość, poprawiając jakość życia w miastach i promując zrównoważony rozwój.

– Numbird jest owocem intensywnej pracy, podążania w różnych kierunkach i poszukiwań optymalnych rozwiązań, ale też fantastycznym doświadczeniem jakiego doznaliśmy na drodze od konceptu do finalnego produktu – mówi Mikołaj Nicer.

Pierwsza wersja projektu, Our Common House, już w 2021 roku zdobyła prestiżową nagrodę Red Dot Concept Award. Sukces ten i duże zainteresowanie projektem na całym świecie zmotywowały twórców do jego dalszego rozwijania i wdrożenia w życie.

Magazyn Design Alive

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Numbird to nie tylko domki dla ptaków

To kolekcja funkcjonalnych elementów, które służą do oznaczania adresów ulic w miastach. Wybierając odpowiednią kombinację cyfr i montując je na budynku, mieszkańcy mogą zaprosić ptaki do dzielenia się swoją przestrzenią. – Wierzymy, że poprzez popularyzacje naszego projektu miasto może być lepszym miejscem do życia, gdzie ludzie i ptaki pokojowo współistnieją – podkreślają jego autorzy.

Istotnym elementem projektu jest możliwość wspólnego, rodzinnego składania i montażu budki. Jego twórcy chcą zaangażować w ten proces wszystkich domowników, a zwłaszcza najmłodszych. To doskonała okazja do budowania świadomości ekologicznej i poczucia odpowiedzialności za otaczający nas świat.

Zestaw zawiera elementy ze sklejki wodoodpornej impregnowanej olejem naturalnym oraz wszystkie części niezbędne do szybkiego, samodzielnego montażu. Dzięki temu każdy może z łatwością stworzyć przyjazne dla ptaków miejsce w swoim otoczeniu.

Projekt można zakupić na dedykowanej stronie: www.numbird.eu

Mikołaj Nicer

Wychowany w środowisku artystów i projektantów, Mikołaj Nicer od dziecka fascynował się tworzeniem i projektowaniem. Po obronieniu się na Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego na Politechnice Krakowskiej oraz Integrated Product Design na TU Delft w Holandii zaczął swoją profesjonalną karierę. Zdobywał doświadczenie w firmach takich jak VanBerlo Agency jednocześnie prowadząc karierę freelancera. Od 2021 roku prowadzi autorskie studio projektowe Nicer Design. Jego prace zdobyły wiele prestiżowych nagród takich jak Red Dot Design Award, If Design Award Gold czy Must Have.

Paweł Frej

Absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, General Creative Director w HiBrands. Wraz z zespołem tworzy projekty dla największych marek z Polski i zagranicy. Zdobywca wielu prestiżowych nagród w konkursach branży brand design i packaging na świecie, takich jak m.in. Pentawards czy Red Dot.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

„Oskar designu” znów trafia do marki Profim

Oskarowy fotel

Turek | 3 kwietnia 2019

Piąte wyróżnienie Red Dot dla polskiej marki Profim.