W duchu gdyńskiego modernizmu

Gdyński modernizm to unikat na skalę światową. Nic więc dziwnego, że PB Studio prowadzone przez Jakuba Piórkowskiego i Hannę Bialic to właśnie z tej stylistyki zaczerpnęło inspirację podczas realizacji najnowszego projektu.

Najnowsza realizacja studia znajduje się w samym sercu Gdyni, ze wspaniałym widokiem na modernistyczną zabudowę śródmieścia. Na niemal 105 metrach znalazło się miejsce na przestronną strefę dzienną połączoną z otwartą kuchnią, gabinet, dwie sypialnie – w tym jedną z prywatną łazienką oraz toaletę.

Całość utrzymano w jasnej, stonowanej kolorystyce z silnymi akcentami czekoladowego bordo oraz ciemnej, przygaszonej zieleni. Najmocniejsze zestawienie barw znajdziemy w głównej łazience. Tu bordowe płytki i bejcowane ciemne drewno zestawiono z kajmakowym kolorem ścian i białym, kontrastowym wyposażeniem.

W części dziennej oraz łazience przykuwa wzrok również nieoczywiste połączenie form i materiałów. Prostokątne płytki pojawiają się tuż obok kwadratowych, zaś naturalne oraz bejcowane drewno klonowe zestawiono z mocnym w wyrazie marmurem. Na kompozycję geometrycznych form składają się z kolei kubiczne proste bryły, zestawione zostały z unikatowymi egzemplarzami duńskich mebli z lat 60., takich jak rozkładany stół lub krzesła projektu Kai’a Kristiansen’a.

PB Studio. Hanna Bialic

Studiowała na International School of Design w Kolonii oraz na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie obroniła dyplom na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa. Wiedzę projektową zdobywała na praktykach studenckich w Berlinie i w Londynie oraz podczas pracy w renomowanych biurach projektowych w Polsce.

PB Studio. Jakub Piórkowski

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Za projekt dyplomowy Centrum Kultury Filmowej, otrzymał wyróżnienie Prezydenta Miasta Gdyni. Doświadczenie zawodowe zdobywał w pracowniach w Polsce i w Londynie. Od 2011 roku wspólnie z Hanną Bialic prowadzi pracownię PB Studio. Posiada uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Tu się czyta i rozmawia

Tu się czyta i rozmawia

Gdynia | 12 stycznia 2024

Przystań Widna została zaprojektowana z myślą o mieszkańcach. Ale tu przyjemnie!

Gratka dla miłośników architektury. Gdyński modernizm ujęty w wirtualne kompendium!

Zwiedzaj z domu

Gdynia | 25 października 2020

Gdyński modernizm ujęty w wirtualne kompendium!