Z portem za oknem

Wzbogacony dziełami sztuki, gdyński apartament to projekt, za który odpowiada PB Studio, prowadzone przez Jakuba Piórkowskiego i Hannę Bialic. Mieszkanie zlokalizowane jest na czwartym piętrze budynku w portowej części miasta, dzięki temu nie brakuje w nim pięknych widoków z okien.

Młodzi właściciele mieszkania – Joanna i Szymon, ze względu na swoje intensywne życie zawodowe, marzyli, aby ich prywatna przestrzeń była miejscem relaksu i odpoczynku od codzienności. Ceniąc w życiu najwyższą jakość, zależało im, aby wnętrza wyróżniały się elegancją i oryginalnym detalem oraz bazowały na wysokiej jakości naturalnych materiałach.

Tworząc układ funkcjonalny mieszkania, projektanci wydzielili dwie strefy – nocną, składającą się z głównej sypialni połączonej z garderobą oraz dzienną, z której otwierają się widoki na obie strony budynku. Na dachu natomiast znajduje się kolejny taras z jacuzzi i wyjątkowym widokiem na port.

Magazyn Design Alive

NR 47 WIOSNA 2024

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

– Wykorzystaliśmy nietypowy, podłużny układ mieszkania – duże przeszklenia, otwierające się na taras wzdłuż całej jego długości dają wnętrzom niezwykle dużo dziennego światła i umożliwiają intensywne korzystanie z przestrzeni zewnętrznych – mówi Jakub Piórkowski.

W kwestii kolorystyki, projektanci zaproponowali bazowe materiały zanurzone w delikatnych piaskowych odcieniach i złamanych bielach, które wyróżniają się między sobą mocnymi fakturami. Pojawia się bielone drewno dębowe na podłodze, fakturowy tynk na ścianach, biały kwarcyt i piaskowe ceramiczne mozaiki, które wnoszą atmosferę spokoju i nadmorskiego oddechu.

Zachowany w jasnych odcieniach salon z dużą kanapą zapełnioną poduszkami i fotelem zaprasza do odpoczynku. Pojawiają się tu też dwa małe stoliki w kontrastujących kształtach i kolorach, a dopełnieniem całości jest abstrakcyjny obraz autorstwa trójmiejskiej artystki Aleksandry Józefów.

W jadalni znajduje się okrągły stół z krzesłami w odcieniach czerni i brązu w towarzystwie oryginalnej płaskorzeźby, której autorką również jest Aleksandra Józefów.

Kuchnia to połączenie drewna i kamienia. Uwagę przykuwa tu oryginalna w formie wyspa wzbogacona jasnymi płytkami z wyraźną fakturą.

W sypialni króluje drewno i stonowana kolorystyka. Jest tu małe biurko z kamiennym blatem oraz kontrastujące przeszklenia. Do pomieszczenia przylega garderoba z drewnianą zabudową i dużym okrągłym siedziskiem.

Jasna łazienka pozwala delektować się widokiem z okna w trakcie odprężających kąpieli. Wanna została umieszczona na podwyższeniu, a lustra zapewniły optyczne powiększenie pomieszczenia.

W projekcie pojawia się wiele indywidualnie zaprojektowanych detali, m.in. regały z elementami barwionego szkła, kamienne i drewniane stoliki czy powtarzalne geometryczne formy wykończone w orzechu i mozaice. Dzieła sztuki, wzbogacające wnętrza (m.in. formy przestrzenne Aleksandry Józefów), także zostały przygotowane indywidualnie, z myślą o tej przestrzeni. 

Gdyński apartament od Pb Studio

Prowadzone od 2011 roku PB Studio to autorska pracownia projektowa założona przez Jakuba Piórkowskiego (ur.1984) – absolwenta Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej i Hannę Bialic (ur. 1983) – absolwentkę Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Pracownia skupia się na architekturze i projektowaniu wnętrz. Twórcy mają doświadczenie w projektach o różnej skali, od wielkogabarytowych założeń architektonicznych i budynków po wnętrza komercyjne, prywatne oraz meble i produkty.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Przytulny minimalizm

Przytulny minimalizm

Gdynia | 20 stycznia 2024

Dwupoziomowy apartament w gdyńskim Orłowie projektu Karoliny Ossowskiej

Tu się czyta i rozmawia

Tu się czyta i rozmawia

Gdynia | 12 stycznia 2024

Przystań Widna została zaprojektowana z myślą o mieszkańcach. Ale tu przyjemnie!