Nowe kolekcje Laufen

Gliwice | Tekst promocyjny

21 czerwca 2016 | Design | Rzeczy |

Dobry design to przede wszystkim rezultat odważnych koncepcji oraz innowacyjności. Te założenia od lat przyświecają marce Laufen, której kolekcje łazienkowe przesuwają granice projektowania i funkcjonalności rozwiązań łazienkowych.

Nowe produkty Laufen wyprodukowane z nowej ceramiki SaphirKeramik mają cieńsze ścianki, są lżejsze i bardziej wytrzymałe w porównaniu z tradycyjnymi wyrobami ceramicznymi. Innowacyjna receptura SaphirKeramik pozwala na stworzenie krawędzi o promieniu 1-2 mm, dotychczas z technicznego punktu widzenia możliwe było uzyskanie wartości minimalnej wynoszącej 7-8 mm. Ta niezwykła ceramika została wykorzystana przez wybitnych projektantów: Konstantina Grcica i Toana Nguyena, twórców kolekcji łazienkowych VAL i INO.

AP01_LAUFEN_INO_14 (2) Umywalka z kolekcji Ino.

Kolekcja łazienkowa VAL charakteryzuje się prostymi liniami, bardzo wąskimi krawędziami i drobnymi strukturami powierzchni. Prostota formy i funkcjonalność rozwiązań zaspokoi oczekiwania i gust najbardziej wymagających użytkowników. W kolekcji znajdują się zarówno proste, montowane do ściany umywalki, jak również prostokątne i asymetryczne miski i dopasowane do nich półki, a także wanna wykonana z mineralnego tworzywa Sentec.

Nowatorska seria INO, to najnowsza interpretacja klasycznych łazienkowych form, wykorzystująca możliwości SapkirKeramik. Umywalki INO są eleganckie, estetyczne o niepowtarzalnych kształtach. W kolekcji znajdują się m.in.: mała umywalka z otworem przelewowym 45 x 41 cm, umywalka z otworem przelewowym 56 x 45 cm, czy umywalka z blatem po lewej stronie 90 cm. Z kolei wanna Ino wykonana z mineralnego tworzywa Sentec ma wyjątkowe oparcie o delikatnych liniach, które tworzą lekką, ale niezwykle stabilną konstrukcję.

AP01_LAUFEN_VAL_05 Wanna z kolekcji Val.

AP01_LAUFEN_INO_01 Wanna z kolekcji Ino.

Rozwiązania łazienkowe Laufen posłużyły studentom Wydziału Architektury, Politechniki Śląskiej w zorganizowanym przez firmę Roca konkursie „Zaprojektuj Łazienkę Laufen”. Uczestnicy zaprezentowali wiele nowatorskich i zaskakujących koncepcji. Marta Dolata, autorka zwycięskiego projektu, wykorzystała w nim kolekcje Ino i Kartell by Laufen. Drugie (Natalia Kuna) i trzecie (Marta Bugajska) miejsce to projekty opierające się na kolekcji Palomba i Ilbagno Alessi One.

Więcej na: www.laufen.pl

Plansza Marta Dolata – I miejsce w konkursie „Zaprojektuj Łazienkę Laufen”.

KUNA Natalia LAUFENNatalia Kuna – II miejsce w konkursie „Zaprojektuj Łazienkę Laufen”

BUGAJSKA Marta LAUFENMarta Bugajska – III miejsce w konkursie „Zaprojektuj Łazienkę Laufen”.

AP01_LAUFEN_VAL_25Umywalka z kolekcji Val.

AP01_LAUFEN_VAL_22Wanna z kolekcji Val.

AP01_LAUFEN_VAL_13Umywalka z kolekcji Val.

AP01_LAUFEN_VAL_10Umywalka z kolekcji Val.

AP01_LAUFEN_INO_12 (2)Umywalka z kolekcji Ino.

AP01_LAUFEN_INO_18Umywalka z kolekcji Ino.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Laufen Bespoke: Łazienka dopasowana do potrzeb

Małe sanktuarium

Gliwice | 3 września 2020

Kolekcja Laufen Bespoke daje nieograniczone możliwości kreowania