Nord Eco. Wychodząc naprzeciw naturze

Czy zrównoważony, świadomy design może stać się remedium na problemy naszych czasów? – Moja kolekcja Nord Eco jest odpowiedzią na postępujący kryzys klimatyczny, który zmienia moje myślenie o projektowaniu i skłania mnie do świadomego wyboru materiałów – opowiada Katarzyna Jasyk.

 – Nasza planeta wymaga od nas myślenia ukierunkowanego na ekologię i człowieka. Dlatego wychodząc naprzeciw tym potrzebom kolekcja modułowa Nord Eco wykonana została w większości z materiałów ekologicznych oraz pochodzących z recyklingu – mówi projektantka.

Nowa kolekcja Nord Eco odpowiedzią na kryzys klimatyczny

Podstawy i nogi mebli wykonano ze drewna pokrytego ekologicznym woskiem naturalnym, siedziska z nasion gryki, alg morskich i maty kokosowej, a obicia siedzisk uszyto z tkaniny pochodzącej z recyklingu butelek PET. Jeden metr tej tkaniny powstaje z 37 przetworzonych butelek a przędza powstała w ten sposób połączona jest z technologią easy clean, co oznacza, że do czyszczenia plam wystarczy używać jedynie wody.

Kolekcję Nord Eco marki Happy Barok zaprojektowano jako system modułowy – poszczególne elementy można dowolnie ze sobą zastawiać tworząc ciągi i kombinacje. System ten umożliwia użytkownikom interakcje, a jednocześnie w razie potrzeby zapewnia intymność.

Sofy można dowolnie komponować ze stolikami i z pojedynczymi siedziskami, dostępne są również siedziska podwójne oraz potrójne. Linia Nord Eco powstała z myślą o aranżacji przestrzeni publicznej, gdzie ważna jest cześć wspólna, jednak poszczególne elementy mogą być też z powodzeniem wykorzystywane osobno w pomieszczeniach mieszkalnych.

Więcej na: www.katarzynajasyk.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Trzy kolory awangardy

Trzy kolory awangardy

Warszawa | 18 lutego 2022

Geometryczne abstrakcje wyznacznikiem jednego z ciekawszych nurtów – De Stijl

Porcelana z dozą humoru

Porcelana z dozą humoru

Warszawa | 2 sierpnia 2021

Katarzyna Jasyk zaprezentowała pierwszy w swojej karierze porcelanowy serwis