Porcelana z dozą humoru

– Serwis Flop jest moim pierwszym doświadczeniem projektowym związanym z materią porcelanową. Do tej pory zajmowałam się głównie projektowaniem mebli i oświetlenia – mówi Katarzyna Jasyk. Inspiracją do powstania serwisu była nie tylko estetyka legendarnej włoskiej Grupy Memphis założonej przez Ettore Sottsassa, ale również twórczość hiszpańskiego projektanta Jaime Hayona.

W skład serwisu wchodzą: dzbanek, cukierniczka, patera, miseczka, kubki z uchem i filiżanki. Elementem łączącym poszczególne elementy są dekoracyjne „nóżki”, których formę przeniesiono również na uchwyty dzbanka, cukierniczki i patery.

– W projekcie pokazuję wszystko to, co kocham i co jest dla mnie najważniejsze, czyli kolor i obłe formy z pewną dozą humoru – dodaje projektantka. – Starałam się, aby serwis był funkcjonalny, dlatego pokrywka od cukierniczki pasuje również do filiżanki i kubka.

Projekt Serwisu Flop został zrealizowany dla AMKM Group – marki zajmującej się promocja designu na świecie. Serwis ma być dostępny w sprzedaży jesienią tego roku.

Katarzyna Jasyk. Z wizytą w domu i pracowni projektantki

Katarzyna Jasyk to niezwykle kreatywna projektantka z 12-letnim doświadczeniem. Na co dzień związana jest z trzema polskimi markami: Happy Barok, Happy Sleep oraz Monkey Machine. Jej projekty często nawiązują do stylu Bauhaus i estetyki Grupy Memphis. W projektowaniu odważna i bezkompromisowa. Lubi kolor i geometrię. W 2020 roku Katarzyna Jasyk była nominowana do Design Alive Awards w kategorii Kreator. Więcej na: www.katarzynajasyk.com

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Znokautuj to formą!

Znokautuj to formą!

Monachium | 29 kwietnia 2023

Akustyka, ekologia i sztuka. Marie Aigner i jej KnockOut Acoustics