Na dłużej. Sztuka zamiast Black Friday

Warszawa |

29 listopada 2019 | Rzeczy | Wydarzenia

IKEA na Black Friday kolejny raz przygotowała coś specjalnego. Komunikacja szwedzkiego giganta jak zawsze idzie pod prąd i zmusza nas klientów do tego, by jednak przemyśleć jakość oraz ilość zakupów – tym razem za pomocą sztuki

A gdyby tak każdy z nas, zamiast kupować nowe, dostrzegł wokół siebie rzeczy, które już ma i zatroszczył się o to, by służyły jak najdłużej?

Na przekór zakupowej tradycji Black Friday IKEA ponownie zwraca uwagę na meble i akcesoria znajdujące się w naszym mieszkaniu. Podpowiada, jak w prosty sposób o nie zadbać i tym samym zrobić mały krok w trosce o nasz największy dom – planetę.

Przedłużenie życia domowych przedmiotów to zazwyczaj drobne czynności, które mogą jednak zmienić wiele. Są tak ważne, że IKEA poprosiła polską artystkę, Ewelinę Sośniak, by poświęciła im serię prac. W wyniku współpracy powstała kolekcja „Na Dłużej”, w skład której wchodzi siedem obrazów i jedna rzeźba. Powstałe dzieła i ich opisy uwzględniają wskazówki dbania o meble i akcesoria, zachowano je jednak w konwencji artystycznego wyrazu i poczucia humoru.

Skąd pomysł, żeby czynność dbania o przedmioty przedstawić za pomocą sztuki? –Ponieważ sztuka mówi o rzeczach ważnych, a temat troski o naszą planetę właśnie taki jest. Wystawa podkreśla, że małe zmiany mogą mieć ogromne znaczenie – podkreśla Ewelina Sośniak.

Wystawa prac z serii „Na Dłużej”

Będzie otwarta dla zwiedzających od 30 listopada do 1 grudnia br. w godzinach 12:00-20:00, w byłej Kuchni Spotkań IKEA przy Al. Jerozolimskich 61 w Warszawie. Wszystkie obrazy po zakończeniu wystawy trafią na aukcję charytatywną Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste. Dochód z aukcji zostanie przekazany na wsparcie organizowanych przez Stowarzyszenie kawiarenek naprawczych.

Dodatkowo na stronie IKEA.pl/NaDluzej, marka dzieli się tym, co już wie na temat dbania o produkty, podając wskazówki dotyczące konkretnych czynności. IKEA zachęca nas również do zabawnej rozmowy z botem na temat naprawiania, pielęgnowania, a nawet sprzątania.

Więcej informacji o akcji „Na Dłużej” oraz pomysłów, jak dbać o domowe przedmioty znajduje się na stronie IKEA.pl/NaDłuzej

ikea_black_friday_designalive - 4

ikea_black_friday_designalive - 3

ikea_black_friday_designalive - 2

ikea_black_friday_designalive - 1

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: