OmniRoom od Mute: elastyczność dla pracy hybrydowej

OmniRoom, nowy, modułowy system od Mute, umożliwia łatwe kształtowanie elastycznych i wygodnych przestrzeni. Produkt otrzymał nominację do tytułu „Produkt Roku 2023” od brytyjskiego magazynu Mix Interiors.

– Dzisiejsze przestrzenie pracy muszą być bardziej elastyczne i dopasowywać się do różnych potrzeb i stylów pracy. Powinny zapewnić miejsca do pracy w skupieniu, być przygotowane na większą niż kiedykolwiek liczbę rozmów videogotowe na zmniejszenie lub zwiększenie liczby pracowników. OmniRoom to system do budowy właśnie takich biur: wygodnych, adaptowalnych, zapewniających komfort, ale i zawsze gotowych do szybkiej zmiany – mówi Szymon Rychlik, dyrektor zarządzający Mute.

OmniRoom to system modułowych pomieszczeń typu Room-in-room, pozwalający na kształtowanie w pełni elastycznych, gotowych przestrzeni biurowych o różnorodnym przeznaczeniu.

OmniRoom jest stworzony z myślą o architektach wnętrz, właścicielach nieruchomości komercyjnych i wszystkich firmach, szukających uniwersalnego i przyjaznego dla środowiska sposobu na aranżację elastycznych przestrzeni biurowej.

Produkt wszedł do sprzedaży 22 maja 2023. Można z niego korzystać na dwa sposoby. Użytkownik może wybrać i modyfikować jedno ze 100 „pomieszczeń”, zaprojektowanych przez zespół architektów Mute. Wśród dostępnych konfiguracji są m.in. stanowiska pracy, sale konferencyjne, kabiny akustyczne, przestrzenie do odpoczynku, a nawet pomieszczenia, w których urządzić można szatnię lub punkt ksero.

Mute OmniRoom pozwala również na tworzenie zindywidualizowanych pomieszczeń – system 13 prefabrykowanych modułów różnego typu daje szansę na stworzenie niezliczonej liczby konstrukcji. Każde pomieszczenie może funkcjonować osobno lub być połączone z innymi, tworząc wielofunkcyjny „hub”. Są one wyposażone w wentylację, oświetlenie i elektryczność. Wnętrza salek konferencyjnych oraz kabin akustycznych są dźwiękochłonne.  

Producent zaznacza, że OmniRoom ułatwia proces nie tylko planowania, ale i konstruowania biura. Opatentowany przez Mute system beznarzędziowego łączenia ścian sprawia, że metr kwadratowy można zbudować w 20 minut. W przypadku przeprowadzki lub zmiany ustawienia biura, konstrukcja może być łatwo rozebrana i przetransportowana, dzięki lekkiej aluminiowej strukturze.

Tworzenie i przearanżowanie biura powinno zajmować godziny lub dni, a nie tygodnie lub nawet miesiące. I nie powinno być bardziej skomplikowane niż składanie klocków Lego. Nasze rozwiązanie wyznacza zupełnie nowy standard jeśli chodzi o szybkość, elastyczność i wygodę w projektowaniu biur – przekonuje Kamil Smolnik, products & services director w Mute.

Ponadto Mute zaprojektowało dla systemu OmniRoom dedykowany zestaw mebli: biurek, stołów, szuflad, szafek i akcesoriów. Wszystkie stworzono „pod wymiar”, by efektywnie wykorzystać przestrzeń. Użytkownik może dowolnie zaaranżować Pomieszczenie – meble mogą być umieszczane na każdej ścianie, wewnątrz lub na zewnątrz konstrukcji, dzięki systemowi ukrytych haczyków.

OmniRoom to również o wiele bardziej ekologiczny sposób aranżacji biura niż tradycyjnie wykorzystywane ścianki g-k. OmniRoom oznacza mniej odpadów, mniej zużytego materiału, mniej emisji Co2 i nieskończenie więcej elastyczności. Właśnie takie powinno być biuro przyszłości – dodaje Szymon Rychlik.

Mute OmniRoom będzie zaprezentowany podczas targów Neocon 2023 oraz Workspace Design Show w Amsterdamie. Więcej informacji na temat produktu na stronie Mute.

Mute to marka tworząca innowacyjne rozwiązania do kształtowania i organizacji komfortowych przestrzeni biurowych – paneli akustycznych, budek biurowych, a także lamp akustycznych i pomieszczeń typu room-in-room. Mute współpracuje z najlepszymi polskimi projektantami, testuje produkty we własnym laboratorium akustycznym i montuje je we własnej, nowoczesnej fabryce. Dzięki temu Mute łączy ponadczasowy, minimalistyczny design z najwyższymi parametrami akustycznymi. Produkty z ich logiem znajdują się  w siedzibach Netflixa, Microsoftu, Audi, a nawet…w hotelach Ritz.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Kreatywna Szpitalna

Kreatywna Szpitalna

Warszawa | 25 lipca 2023

Dot Architekci zaprojektowali siedzibę znanej agencji w stolicy