Budka akustyczna jakiej nie było

Warszawa | Tekst promocyjny

14 października 2022 | Design | Polecane | Rzeczy |

Polska marka Mute prezentuje linię Jetson – nową rodzinę innowacyjnych budek akustycznych.

Nowa budka akustyczna od Mute jest dostępna w dwóch uniwersalnych rozmiarach, które umożliwiają różnorodne zastosowania np. udział w wideokonferencji, rozmowy telefoniczne, kilkuosobowe spotkania czy pracę w skupieniu. Wszystko dzięki optymalnemu wyciszeniu wnętrza. Wśród szeregu innowacyjnych rozwiązań Jetsona, producent wymienia najszybszy i najprostszy na rynku system montażu, zestawy dodatkowych akcesoriów, dzięki którym można wzbogacić budkę o dodatkowe funkcje oraz aluminiową konstrukcję, zapewniającą najwyższą trwałość i lekkość.

– Hybrydowy system pracy staje się powoli domyślnym modelem funkcjonowania firm, co w naturalny sposób zwiększa zapotrzebowanie na prywatne przestrzenie w biurach. Budki akustyczne stają się w tej sytuacji nieodzownym elementem nowoczesnego miejsca pracy – mówi Szymon Rychlik, założyciel i dyrektor zarządzający Mute. – Projektując Jetsona, założyliśmy sobie, że pod każdym względem ma być on najbardziej optymalnym i przystępnym produktem w swojej kategorii: poczynając od atrakcyjnej ceny, szybkiej, 30-dniowej dostawy, po rewolucyjny system montażu i długoterminową, 5-letnią gwarancję.

Innowacyjny system montażu

Prefabrykowane, precyzyjnie wykonane moduły oraz zgłoszony do patentu system beznarzędziowego łączenia ścian to kluczowe elementy unikalnego, niezwykle prostego systemu montażu Jetsona. Dzięki niemu najbardziej czasochłonny do tej pory proces konstrukcji budki jest skrócony do kilkunastu minut i prawie równie prosty jak składanie klocków Lego. Umożliwia on ograniczenie czasu pracy wyspecjalizowanych ekip montażowych, a nawet samodzielne skonstruowanie budki przez użytkownika.

– Z naszych analiz wynika, że złożenie Jetsona zajmuje dwóm osobom od 30 do 60 minut, w zależności od wielkości wybranej budki – jednoosobowa Jetson S1 lub czteroosobowa Jetson L4. Co więcej, montaż nie wymaga siły, skomplikowanych narzędzi, ani żadnych szczególnych umiejętności technicznych – każdy może samodzielnie zainstalować swój produkt w czasie krótszym niż przerwa na lunch – mówi Szymon Rychlik.

Kolejnym elementem, wyróżniającym Jetsona spośród innych budek akustycznych są specjalnie zaprojektowane zestawy akcesoriów, które pozwalają na wzbogacenie go o dodatkowe funkcje i lepsze dopasowanie do stylu biura.

Library Set zawiera dwie półki oraz dodatki, umożliwiające wyeksponowanie książek, albumów lub firmowych katalogów. W skład zestawu Note Set wchodzą tablica magnetyczna oraz zestaw przyborów do pisania. Użyteczną funkcją jest możliwość umieszczenia akcesoriów na dowolnej ścianie oraz wysokości – wewnątrz lub na zewnątrz konstrukcji. 

budka akustyczna

Ekologiczna budka akustyczna

Zdaniem twórców, Jetson wyznacza też nowe standardy stosowania zasad zrównoważonego rozwoju w projektowaniu i produkcji rozwiązań biurowych. 

Holistyczne podejście do kwestii sustainability zakładało stosowanie najbardziej ekologicznych rozwiązań na każdym etapie powstawania produktu – od materiałów, po konstrukcję i zastosowane technologie.

– Jetson jest zbudowany w 70 proc. z materiałów nadających się do recyklingu, a jego konstrukcja wykonana jest z aluminium, które uważane jest za najbardziej przyjazny dla środowiska materiał budowlany. Jest też zaprojektowany, aby maksymalnie ułatwić ewentualne naprawy i o 30 procent lżejszy od podobnych produktów na rynku, co prowadzi do mniejszej emisji dwutlenku węgla podczas produkcji i transportu. Każdy element wykorzystujący energię elektryczną został wyselekcjonowany spośród najbardziej energooszczędnych. W efekcie Jetson zużywa o 25 procent mniej energii niż inne budki akustyczne. Nie wspominając o prostocie montażu, demontażu i rearanżacji, która sprawia, że Jetson jest idealną, ekologiczną alternatywną dla obecnych w wielu biurach ścianek g-k – Kamil Smolnik, product manager w Mute.

W obu wersjach budki zamontowano wyposażenie ułatwiające codzienną pracę: czujnik ruchu, automatycznie uruchamiający oświetlenie oraz wentylację, a także media port wyposażony w dwa gniazda elektryczne oraz szybko ładującą ładowarkę USB.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Maja Ganszyniec autorką kolekcji lamp akustycznych dla Mute

Na straży spokoju

Warszawa | 14 kwietnia 2021

Maja Ganszyniec autorką kolekcji lamp akustycznych dla Mute