Vintage, sztuka i nowoczesność. To mieszkanie architekta

Gdy architekt projektuje mieszkanie dla siebie, z reguły efektem finalnym jest wnętrze, gdzie wszystkie elementy, pozornie luźno rozrzucone po pomieszczeniach, łączą się w jedną, doskonałą kompozycję. To mieszkanie to kolejne, znakomite potwierdzenie tej tezy.

W krakowskim mieszkaniu Wojtka Nowaka, założyciela Noww Studio, styl, oświetlenie, dzieła sztuki i meble niczym w doskonale zaprojektowanej układance sprawiają, że estetyka splata się z funkcjonalnością. To połączenie domowej przytulności i piękna przywodzi na myśl popularny w XIX wieku styl Biedermeier. Pierwsze skrzypce gra tu kolor, dzięki czemu miejsce emanuje pozytywną energią i optymizmem a nowoczesność łączy się z vintage.

W salonie zachwyca lastryko na posadzce. Zrelaksować się można w fotelu R-360 projektu Janusza Różańskiego, a w wakacyjny nastrój wprawia stojąca obok palma. Stąd widać już otwartą kuchnię gdzie króluje kultowa lodówka Smeg na tle płytek Mutina Puzzle Smoke. Charakter kącika jadalnego tworzy klasyczne krzesło Casala zaprojektowane w połowie ubiegłego wieku przez Carla Sasse. Nieopodal znajduje się łazienka, w której zachwycają łososiowe płytki i zabawny ogrodowy krasnal w formie stolika. Na 45 metrach znalazło się również miejsce na sypialnię – dominującym kolorem jest tu malachitowy wspaniale korespondujący z licznymi roślinami. Zieleń znalazła tu swoje miejsce nawet w łóżku – zagłówek pełni równocześnie funkcję kwietnika.

Więcej na: www.noww.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: