Moc smukłego betonu

Czyżowice | Tekst promocyjny

11 lipca 2015 | Design | Rzeczy |

Intrygująca forma, odważne łączenie materiałów, najnowsza technologia produkcji – tak w największym skrócie można określić nową linię produktów z betonu architektonicznego, która w tym roku pojawiła się w portfolio polskiego producenta Modern Line – Slim.

Jak zaznaczają twórcy marki, nazwa kolekcji ma podkreślać cechy wyróżniające ją na tle innych – niezwykłą smukłość ścian produktów połączoną z zachowaniem doskonałych parametrów wytrzymałościowych, a więc tradycyjnej mocy betonu. Grubość ścian elementów w kolekcji ograniczono nawet do 2 cm, minimalizując w ten sposób wagę, co w przypadku mebli przeznaczonych do wnętrz ma niebagatelne znaczenie. Twórcy linii postawili również na intrygujące formy oraz łączenie betonu z innymi materiałami. Meble Gravity (projekt Jakub Sojka) to świetny przykład tego, jak dobrze beton współgra z drewnem, stół i stołek Fokus to harmonijne współgranie surowości betonu z filcem, natomiast ława Slim zamyka minimalistyczny design w półokrągłej formie. Uzupełnieniem kolekcji jest jedna z najcieńszych na rynku płyt (2 cm), występująca w dwóch formatach 80×80 oraz 100×200 cm.

Producent postawił na wyjątkowość i ekskluzywność kolekcji na wiele sposobów. Wszystkie produkty wykonane są w technologii ręcznego odlewania, co gwarantuje najwyższą jakość i dbałość o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Dodatkowo beton posiada wyjątkowo gładką w dotyku – satynową fakturę, a meble zabezpieczane są powłoką anti-graffiti, która ułatwia czyszczenie produktów z trudnych do usuwania zabrudzeń.

Więcej o produktach na: www.modernline.info.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Nowości Modern Line – Slim porous i trawertyn

Nowości Modern Line

Czyżowice | 3 czerwca 2016

Najnowsze trendy aranżacyjne stawiają na ekologię i powrót do natury.

Slim Rust. Beton i rdza, czyli połączenie idealne

Slim Rust

Czyżowice | 6 kwietnia 2016

Tegoroczna nowość w portfolio polskiej marki Modern Line.

Modern i eko

Modern i eko

CZYŻOWICE | 13 stycznia 2016

Betonowa kostka lub płyty w wymiarze eko to obecnie trend wciąż rosnący.

Beton w wersji polish

Moc i surowość

CZYŻOWICE | 1 grudnia 2015

Głównymi zaletami betonu architektonicznego są moc i surowość wyglądu.

Concret na zamówienie

Concret

Czyżowice | 11 listopada 2015

Beton architektoniczny daje spore pole do popisu.