Miniszklarnie dla wielkomiejskich farmerów

Dotychczas najbardziej znaną realizacją Aleksandry Kujawskiej była kolekcja karafek, kieliszków oraz szklanek dla marki Finlandia. Teraz postawiła na stworzenie czegoś dla wielkomiejskich farmerów.

Fascynację szkłem rozpoczęła się w dzieciństwie, kiedy to pozostawione na ulicy szkiełka zabierała do domu. Jak sama mówi, jest pełne sprzeczności – jednocześnie kruche, delikatne, a przy tym mocne i wytrzymałe. Potem nadszedł czas na wykształcenie w tym kierunku, by zgłębić kryształowe tajniki. W Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze ukończyła profil szkła artystycznego. Z kolei życie studenckie dzieliła pomiędzy Wydziałem Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu czy studia podyplomowe, na których poświęciła się pracy z witrażami i szkłem w architekturze.

Najnowszy projekt Kujawskiej wpisuje się w trend miejskiej uprawy. Stworzone przez nią Garden Glass to miniszklarnie wykonane ręcznie ze szkła kryształowego. Idealnie nadają się do uprawiania kwiatów, ziół oraz warzyw. W ten sposób mieszczuchy zaspokoją swoją potrzebę obcowania bliżej natury, mając tym samym satysfakcję z otrzymania ekologicznego pożywienia.

Szklane rzeźby dostępne są w różnych wielkościach. Poszczególne elementy można zestawiać w dowolny sposób. Ceny mieszczą się w przedziale 600-1300 zł.

Więcej na: www.aleksandrakujawska.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Źródło mocy

Źródło mocy

Krosno | 17 czerwca 2024

Wystawa Aleksandry Kujawskiej w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

Moim językiem jest szkło

Moim językiem jest szkło

Wrocław | 18 października 2023

Artystka i projektantka Agnieszka Bar opowiada nam o pracy i szklanych obiektach

Twórcze interwały

Twórcze interwały

Amsterdam | 30 czerwca 2023

Projektantka i artystka Aleksandra Zawistowska opowiada nam o nomadycznym życiu