Źródło mocy

Już od 18 czerwca 2024 roku koneserzy szklanego designu będą mogli podziwiać najnowsze dzieła Aleksandry Kujawskiej podczas jej indywidualnej wystawy „Źródło mocy”. Ekspozycja, która potrwa do 9 września 2024 roku, odbędzie się w Galerii Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, mieszczącej się przy ul. Blich 2.

Wystawa „Źródło mocy” to refleksja nad wewnętrzną siłą, która drzemie w każdym człowieku. Kujawska podkreśla, że umiejętność czerpania z tego źródła jest kluczowa dla naszego życia oraz dla świata wokół nas.

– Zdolność nawiązania kontaktu z samym sobą, z osobistym źródłem mocy, pozwala nam tworzyć rzeczy wielkie i ważne, rozwijać cywilizację i duchowość. Dzięki tej sile potrafimy odróżniać dobro od zła i kreować rzeczywistość – naszą oraz innych – mówi Aleksandra Kujawska.

Jesteśmy wtedy pełni spokoju i uważności, co dla artystki jest najważniejsze.

Magazyn Design Alive

NR 48 LATO 2024

ZAMAWIAM

NR 48 LATO 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Aleksandra Kujawska to ceniona rzeźbiarka i projektantka szkła. Jej artystyczna droga rozpoczęła się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze-Cieplicach, gdzie uczyła się w klasie rzeźbiarza szkła Władysława Czyszczonia. Następnie kontynuowała edukację na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, oraz na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, gdzie zdobyła dyplom magisterski w Katedrze Szkła oraz ukończyła Studia Podyplomowe na kierunku Szkło w Architekturze ze specjalizacją Witraż. Kujawska jest również absolwentką Międzywydziałowych Studiów Doktoranckich na tej samej uczelni i obecnie przygotowuje się do obrony doktorskiej.

Artystka realizuje prace rzeźbiarskie i projektowe, a także pisze autorskie teksty dotyczące historycznego i współczesnego wzornictwa oraz sztuki szkła. Jej prace, pełne głębi i znaczeń, odzwierciedlają jej bogate doświadczenia i pasję do sztuki.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Pierwsza kolekcja Karima Rashida dla polskiej marki Krosno!

Sakred

Krosno | 19 lutego 2019

Pierwsza kolekcja Karima Rashida dla polskiej marki Krosno!