Radość z nutą vintage nostalgii

Mieszkanie o powierzchni 110 m kw. powstało na warszawskim Mokotowie, w malowniczym miejscu, otoczonym zielenią. Projekt Butterfly Studio prowadzonego przez Annę Barnowską i Joannę Felczuk, jest kwintesencją ich nazwy. Delikatność łączy się tu z wyrafinowaną grą kolorystyczną, a vintage touch jest ubrany w ponadczasową kompozycję. 

Inwestycja pochodzi z rynku wtórnego, dlatego głównym założeniem było całkowite odwrócenie funkcji względem oryginalnego układu wnętrza. Zostały one zaprojektowane dla pary. Zaplanowano także pokój gościnny, który łatwo można przekształcić w pokoik dziecięcy.

Nasi klienci od samego początku byli otwarci na ciekawe i kolorowe rozwiązania. Zależało nam na stworzeniu przestrzeni, która nie tylko będzie barwna, ale także domowa i elegancka. W mieszkaniu zostały też wplecione elementy vintage, jak chociażby odnowione krzesła z PRL-u – projekt Rajmunda Hałasa, nawiązujące kolorystycznie do barw w całym mieszkaniu –  komentują projektantki z Butterfly Studio.  

Magazyn Design Alive

NR 44 LATO 2023

ZAMAWIAM

NR 44 LATO 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 10 DA HOME 2023

 

W projekcie zaproponowano wiele obłych, organicznych kształtów, które w połączeniu z drewnem oraz roślinami tworzą bardzo ciepły, domowy klimat. Te elementy są komplementowane przez obrazy autorstwa Doroty Dakoty Pawiłowskiej.

Strefa dzienna i prywatna są zaprojektowane po przeciwległych stronach mieszkania ze względu na widok na pałacyk i roślinność. Dużym ograniczeniem było wpasowanie wszystkich potrzebnych funkcji względem istniejących pionów.

Każde pomieszczenie ma swój unikalny, niepowtarzalny klimat, a przy tym wszystkie razem tworzą integralną całość. Delikatnego pazura dodają czarne elementy powracające w całym mieszkaniu, takie jak osprzęt elektryczny czy baterie.

W strefie jadalnej rozległy stół o rustykalnym blacie jest flankowany przez eleganckie, zrewitalizowane krzesła projektu Hałasa. Ich filuterna linia oparć jest cytowana przez transparentne klosze lamp nad stołem. 

Butterfly-Studio_designalive

Przestrzeń wypoczynku jest zdominowana przez rozległą kanapę o miodowej tapicerce, która nadaje vintage ton. Boazeria o silnym rysunku drewna podbija wrażenie przytulności, przywodząc na myśl scenografię z kultowego serialu Mad Man. Uzupełnieniem są geometryczne dekoracje oraz wzorzyste poduszki o zadziornych, współczesnych, kontrastujących kompozycjach barwnych. 

W bezpośrednim sąsiedztwie tej przestrzeni znajduje się minimalistyczna kuchnia skąpana w bieli, odcieniach miętowego błękitu oraz ciepłego drewna. Ryflowane fronty są idealnie dobrane  pod kolor lodówki Smeg, zestawione z konglomeratem lastryko na blacie. 

Na część prywatną składa się sypialnia, garderoba i łazienka z sauną. W sypialni projektantki z Butterfly Studio postawiły na różowy tynk strukturalny, a w przedpokoju na posadzce na mikrocement.

Łazienki zostały rozróżnione kolorystycznie – jedna jest różowa, a druga niebieska.

Różowa tuż przy wejściu jest mniejsza, gościnna. Natomiast ta przy sypialni ma także dostęp do sauny. Sauna miała być przeszklona z widokiem zarówno na łazienkę, ale też na strefę gabinetu, gdzie widać zieleń przez dużą loggię.

– Aby zachować prywatność wspólnie z inwestorami zdecydowałyśmy się na szkło grafitowe, które daje intymność w tym miejscu. – komentują projektantki z Butterfly Studio.  

Gabinet miał być jak najbardziej połączony z przeszkloną loggią, inwestorka jest miłośniczką jogi. Z tego względu te pomieszczenie miało służyć nie tylko do pracy, ale również wyciszenia i porannych ćwiczeń.

Butterfly-Studio_designalive

Butterfly Studio

Kreatywne biuro projektowe założone przez Annę Baranowską i Joannę Felczuk. Projektantki cenią nietypowe rozwiązania oraz różnorodne połączenia kolorystyczne. Ich wnętrza nie tylko cieszą oko, ale przede wszystkim są funkcjonalne ponieważ bez dobrej funkcji nawet najpiękniejszy projekt jest w pewnym sensie pustą obietnicą. Misją Butterfly Studio jest projektowanie dla każdego, bez względu na wiek, pochodzenie czy upodobania stylowe. 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Królestwo vintage

Królestwo vintage

Zabierzów | 1 grudnia 2022

Odwiedzamy dom i biuro krakowskiej architektki wnętrz Agnieszki Brzostek

Asceza w stylu vintage

Asceza w stylu vintage

Los Angeles | 26 stycznia 2022

Atelier de Troupe w minimalistycznej interpretacji stylu vintage