Minimalistyczna kolekcja od Elementuj. Z miłości do roślin!

W ostatnim czasie rośliny na dobre zawładnęły naszymi przestrzeniami w myśl trendu urban jungle. Pokochali je na nowo wszyscy, co pociągnęło za sobą potrzebę odpowiedniego wyeksponowania domowych kolekcji. Tu na scenę wkracza, skoncentrowana na łączeniu funkcjonalności, estetyki, a także indywidualizmu, z wielką miłością do roślin marka Elementuj.

– Projektując kwietniki, bawimy się ideą tradycji i zaskoczenia, a konstrukcje z metalu nadają minimalistycznym formom siłę. Projektuję proste formy, z myślą o tworzeniu przestrzeni, która sprawi, że osoba przebywająca w niej będzie czuła się komfortowo – mówi Sylwia Sokołowska, główna projektantka marki, absolwentka projektowania graficznego na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.  – Wymyśliliśmy kwietniki, bo pamiętamy je z mieszkań rodziców. Nasze są stalowe, bo cenimy sobie minimalizm.

Najnowsza kolekcja marki to kolejny krok w stronę troski o naturę. Linia Uniwersum powstała z zebranych nakrętek, kolorowych opakowań i butelek. – Chcemy zmienić sposób, w jaki postrzegane są odpady. Nadać im rangę materiału, który można ponownie wykorzystać – opowiada projektantka. – Wzór i zestawienie kolorystyczne plastikowych paneli są naszego projektu, sami je wykonujemy nawiązując do wzorów występujących w naturze, a kolorystyka jest odzwierciedleniem naszego wpatrzenia w kosmos i gwiazdy.

Kwietniki to jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania kolekcja Elementuj. Regał Mimo to projekt, który można określić jako kwietnik w rozmiarze XXL, ponieważ jest tak zaprojektowany, aby rośliny stojące na nim miały jak najwięcej światła. Z jednak drugiej strony jest to mebel uniwersalny, ponieważ w projekcie uwzględniono również możliwość ustawiania na nim książek. Aby znaleźć wśród roślin miejsce dla samych siebie powstał natomiast fotel w formie leżaka Swawole. Dostosowano go do stosowania wewnątrz mieszkań i na tarasie.

Wszystkie produkty marki wytwarzane są w Polsce – u rzemieślników, w małych zakładach.

Więcej na: www.elementuj.pl

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Natura, rolnictwo i piękna architektura. Poznajcie La Granja

Rolnik szuka ciszy

Ibiza | 8 września 2020

Natura, rolnictwo i piękna architektura. Poznajcie La Granja

Rm., czyli remedium na stres. Leśne rytuały z herbatą w tle

Leśne rytuały

Kraków | 8 sierpnia 2020

Antystresowy zestaw do zaparzania ziół w terenie